Zachodni postęp seksualny dotyka islam. Pierwszy taki meczet w Niemczech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Berliński meczet wspiera LGBT

Liberalny meczet w Berlinie wspiera homoseksualistów / Fot. Twitter

Liberalny meczet Ibn Rushd-Goethe w Berlinie stał się pierwszym niemieckim meczetem, który wywiesił tęczową flagę - symbol społeczności LGBT. Jeden z imamów przekazał, że w świątyni chce stworzyć bezpieczną przestrzeń dla wszystkich. Do podobnych działań zachęca innych duchownych.
  • Niemcy pod względem liberalizmu w duchowieństwie stoją na pierwszym miejscu, prezentując coraz bardziej kontrowersyjne pomysły m.in. w tamtejszym Kościele.
  • Postęp jednak dotknął również i muzułmanów wspierając wrogie im grupy dewiantów.
  • Imam Mo-El-Ketab z meczetu Ibn Rushd-Goethe w Berlinie przekazał poparcie dla LGBT wywieszając ogromną flagę na świątyni.
  • Choć na świecie skończył się tzw. miesiac dumy, to jednak Niemcy obchodzą go w lipcu.
  • Z tego powodu organizowane są tam różne “wyzwolone” parady.
  • Zobacz także: Zapadł wyrok na niedoszłego zamachowca. Tomasz M. winny zarzucanych mu czynów

Tęczowa flaga została wywieszona na jednej ze ścian świątyni w piątek. “Deutsche Welle” informuje, że w wydarzeniu brało udział kilka osób, w tym zastępca burmistrza Berlina Klaus Lederer. Zebrani mieli na ubraniach naklejki z napisem “Miłość jest halal”.

Mo El-Ketab, jeden z sześciu imamów meczetu, podkreślił, że chce, by jego świątynia stała się bezpiecznym miejscem dla ludzi, którzy są inni, by również mogli doświadczać uduchowionej strony swojego życia.

Mam nadzieję, że inne meczety także wyeksponują flagę w ten sposób lub wyślą inne pozytywne sygnały dla osób LGBT

– powiedział imam Mo El-Ketab.

Czytaj więcej: Pedofil organizatorem festiwalu LGBT

Pierwszy liberalny meczet w Berlinie

Członek zarządu Christopher Street Day, która organizuje berlińską paradę równości przyznał, że wywieszenie flagi to niesamowicie silny symbol” i jest “naprawdę ważne”, by znaleźć miejsca dla religii w społecznościach LGBT.

Osoby queer również mogą być religijne i wierzyć w Boga. Kiedy mówimy o bezpiecznych przestrzeniach w barach i klubach, powinniśmy też mówić o bezpiecznych przestrzeniach w miejscach kultu

– wskazał Marc-Eric Lehmann.

Flaga będzie wywieszona do końca lipca. W tym miesiącu Berlińczycy obchodzą miesiąc dumy – 16 i 17 lipca odbędzie się uliczny Festiwal Gejów i Lesbijek, z kolei 23  – Christopher Street Day na pamiątkę zamieszek na Stonewall.

Meczet Ibn Rushd-Goethe to pierwszy samozwańczy liberalny meczet w Berlinie. Kobiety i mężczyźni są tam zapraszani do wspólnej modlitwy. Został założony pięć lat temu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl, dw.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY