Sumliński: Słowa ambasadora Ukrainy to naplucie Polakom w twarz [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Jeżeli ten łobuz nadal będzie ambasadorem Ukrainy w Niemczech, to będzie to policzek w twarz wszystkim ofiarom i spadkobiercom ofiar na Wołyniu" - mówił w Dniu na żywo w MN Wojciech Sumliński.

Zobacz także: Waszczykowski: Wojna nie może być wymówką do zamrażania trudnych spraw

Skandaliczne słowa ambasadora Ukrainy

“To się samo komentuje. Bezczelność i arogancja. To słowa kłamcy, łgarza i człowieka, który nie zasługuje na bycie ambasadorem. To naplucie Polakom w twarz. Tego człowieka należy zdymisjonować. To, co on nazywa wojną, to było piłowanie, nabijanie na pal, rozrywanie końmi, wielokrotne gwałty. Ambasador Ukrainy w Niemczech to łotr i szubrawiec. To kubeł zimnej wody dla wszystkich, którzy patrzą bezkrytycznie na relacje polsko – ukraińskie. Cały czas mówimy jednocześnie – wiemy kto jest katem, wiemy, kto jest ofiarą. Jeżeli nasze relacje mają być dobre, to ten człowiek natychmiast powinien przestać być ambasadorem” – mówił Sumliński.

Stanowisko MSZ Ukrainy

“Stanowisko Ukrainy jest prawie równie skandaliczne jak wypowiedź ambasadora. Miękkie, nie ma tam przeprosin, nie ma odwołania ambasadora, to jest zagłaskanie tematu. To jest oburzające, co powiedział ten łotr, ten szubrawiec. To jest oficjalny przedstawiciel państwa ukraińskiego w Niemczech. Udzielił wypowiedzi publicznej dla mediów niemieckich. Żądam, by w imię dobrych relacji polsko – ukraińskich odwołać ambasadora Ukrainy w Niemczech. Domagam się, aby polskie MSZ dokonało starań, aby ten człowiek został zdymisjonowany” – podkreślał Sumliński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY