Czarnek wprowadza innowacje do szkół. Historyczne gry dla uczniów i nie tylko

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czarnek wprowadza innowacyjny program do szkół

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie innowacyjnego programu nauczania. Od przyszłego roku szkolnego uczniowie będą poszerzać wiedzę historyczna za pomocą gier komputerowych.
  • Kilka lat temu mało, który uczeń spodziewałby się takiego obrotu spraw, który zostałby wdrożony przez polskie państwo.
  • Jednakże minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i wprowadza innowacje do programu nauczania.
  • Resort za pośrednictwem twórców i deweloperów wprowadzi do nauczania historyczne gry komputerowe.
  • Jedna z nich, “Gra szyfrów” dostępna jest za darmo na popularnej platformie Steam.
  • Taki sposób nauczania ma ułatwić młodym uczniom przyswajanie wiedzy historycznej.
  • Zobacz także: Kamiński: “Zapora oddziela nas od dyktatury”

To kolejny etap unowocześniania polskiej szkoły. Ostatnie dwa, trzy lata to potężne inwestycje w informatyzację, w sprzęt komputerowy, przyłączenie wszystkich szkół bez wyjątku do szybkiego internetu, to Laboratoria Przyszłości za miliard złotych, to sprzęt komputerowy w okresie pandemii

– przekazał minister edukacji i nauki.

Polska szkoła pod tym względem jest już nowoczesna i unowocześnia się

– dodał podczas konferencji poświęconej nowoczesnemu projektowi.

Czytaj więcej: Dzieci uzależnione od telefonów. Białecka: “Nie dawajmy ich przed 13 rokiem życia”

Gry historyczne dla uczniów i dorosłych

Czarnek zapowiedział, że gra “This War of Mine” 11 Bit Studios, podobnie jak gra “Gra szyfrów” stworzona przez Instytut Pamięci Narodowej, będzie częścią podstawy programowej.

Ten proces się rozpoczął, jeszcze w tym roku będzie wpisana do podstawy programowej jako treści rekomendowane. W ten sposób stanie się częścią procesu nauczania w polskich szkołach

– podkreślił minister.

Wskazał, że gra “This War of Mine” jest grą dla osób pełnoletnich, stąd będzie częścią podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych, w ostatnich klasach. Zaznaczył, że “Gra szyfrów” będzie dostępna również dla młodszych uczniów.

Polscy uczniowie i nauczyciele mają już możliwość bezpłatnego pobrania “This War of Mine” z portalu “Gry w edukacji”. Z kolei “Gra szyfrów” jest dostępna bezpłatnie na platformie Steam.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY