Konfederacja prezentuje ustawę o zniesieniu bezkarności policji. Podpisali się m.in. posłowie PiS

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja

Konfederacja / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Posłowie Konfederacji zdołali zebrać wymagane podpisy pod projektem ustawy o zniesieniu bezkarności funkcjonariuszy policji. Projekt zakłada m.in. zakładanie w widocznym miejscu numerów identyfikacyjnych na mundurze. Pod ustawą podpisali się posłowie z Polski 2050, Polskich Spraw oraz Prawa i Sprawiedliwości.
  • Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk poinformował, że ugrupowanie zebrało wymagającą liczbę podpisów pod ustawą o zniesieniu bezkarności policji.
  • Projekt zakłada m.in. obowiązek wpisywanie numerów identyfikacyjnych na nakryciach głowy i mundurze.
  • Pod ustawą podpisali się posłowie z Polski 2050, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskich Spraw.
  • Zobacz także: Znany poseł KO zatrzymany za jazdę po pijanemu. Zasłaniał się immunitetem

Mamy to! Ustawa Konfederacji o ukróceniu bezkarności policji zebrała wymagane podpisy, by można było ją złożyć do marszałka sejmu

– poinformował Tomasz Grabarczyk.

Dodał również, że pod projektem ustawy podpisali się posłowie z Polski 2050, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskich Spraw.

Na nakryciach głowy policjantów muszą pojawić się numery identyfikacyjne. Teraz wielu “funkcjonariuszy” czuję się bezkarnych. Zakryte twarze dają całkowitą anonimowość, a ta pozwala na stosowanie przemocy wobec obywateli w sytuacjach, kiedy w ogóle nie jest to konieczne.

– dodał rzecznik Konfederacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY