Znany poseł KO zatrzymany za jazdę po pijanemu. Zasłaniał się immunitetem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Franciszek Sterczewski

Franciszek Sterczewski / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Dziennikarz radia RMF FM Krzysztof Zasada poinformował, że poseł Koalicji Obywatelskie Franciszek Sterczewski został zatrzymany w nocy przez policję. Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli, że polityk porusza się w dziwny sposób na rowerze. Posługując się immunitetem odmówił on badania na obecność alkoholu.
  • Jak donosi radio RMF FM znany poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski został w poniedziałek zatrzymany przez policję.
  • Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, że mężczyzna porusza się na rowerze w niebezpieczny i jednoznacznie sugerujący sposób.
  • Po zatrzymaniu odmówił on badaniu alkomatem, zasłaniając się immunitetem poselskim.
  • Poseł przypiął swój rower w miejscu zatrzymania i poszedł dalej na piechotę.
  • Zobacz także: Szymon Hołownia zabrał głos na temat doniesień o buncie w Polsce 2050: “Musimy to przetrwać”

Jak donosi Krzysztof Zasada z radia RMF FM w nocy z poniedziałku na wtorek poznańska policja dokonała zatrzymania na pewnym mężczyźnie. Ich uwagę zwróciła dziwna jazda mężczyzny na rowerze. Pojazd nie posiadał również żadnego oświetlenia.

Funkcjonariusze wyczuli od rowerzysty wyraźną woń alkoholu, dlatego chcieli go zbadać alkomatem. Jednakże mężczyzna zaprotestował i odmówił wykonania polecenia zasłaniając się immunitetem. Ponadto odmawiał on stania w bezpiecznym miejscu podczas przeprowadzanej kontroli.

Ostatecznie poseł przypiął rower w miejscu, w którym go zatrzymano i dalej poszedł pieszo. 

Redakcja radia RMF FM próbowała skontaktować się z posłem Franciszkiem Sterczewskim, jednakże ten nie odpowiada na prośbę dziennikarzy.

Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber.

– napisał na Twitterze Franciszek Sterczewski.

Czytaj więcej: Rosja uderza w Joe Bidena. Sankcje na jego żonę i córkę

Incydent na granicy z Białorusią

Franciszek Sterczewski urodził się 17 marca 1988 roku w Poznaniu. Z zawodu jest architektem. W 2019 r. dostał się do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Zdobył wtedy 25060 głosów. 

Warto przypomnieć, że w czasie największego kryzysu na granicy z Białorusią stanowił on zagrożenie nie słuchając się poleceń Straży Granicznej. Próbował on również z różnymi siatkami na zakupy wbiec na teren Białorusi, pod pozorem pomocy imigrantom. Jednakże został on w porę powstrzymany.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY