Ukraińcy zbierają pieniądze na zakup polskiej broni. W kilka dni 6 mln zł

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Armia ukraińska

Żołnierz ukraiński / Fot. PAP/EPA/STR. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wśród Ukraińców trwa zbiórka na zakup broni dla tamtejszej armii. Celem jest zakupienie polskich dronów Warmate.
  • W ciągu kilku dni zebrano równowartość 6 mln zł. Do celu zbiórki brakuje jeszcze 2 mln zł.
  • Amunicja krążąca Warmate to broń autorstwa polskiej firmy WB Electronics z Ożarowa Mazowieckiego i Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia.
  • Według gen. Waldemara Skrzypczaka, byłego dowódcy Wojsk Lądowych, Warmate cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie na Bliskim Wschodzie.
  • Zobacz także: Historyk demaskuje żydowskie kłamstwa o Holocauście. Polska nie pierwszą ofiarą

Trwa zbiórka pieniędzy

Twórca zbiórki przekonuje, że swoje pomysły konsultuje z dowódcami ukraińskich sił zbrojnych. Te zdecydowały, że potrzebują amunicji krążącej Warmate. To polskie “drony-samobójcy”.

Ukraińcy potrzebują więcej broni, by bronić się przed rosyjską napaścią. Rusza wielka zbiórka pieniędzy na zakup broni – ogłosił Oleg Gorochowski, współzałożyciel Monobanku.

W ciągu kilku dni zebrano równowartość 6 mln zł. Do celu zbiórki brakuje jeszcze 2 mln zł.

Duże zainteresowanie polską bronią

Według gen. Waldemara Skrzypczaka, byłego dowódcy Wojsk Lądowych, Warmate cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie na Bliskim Wschodzie.

To jest dron-samobójca, który operator wysyła w rejon, jaki ma patrolować i jak zobaczy cel, to atakuje i go niszczy. (…) Operator drona na bieżąco widzi wszystko i podejmuje decyzję, czy zaatakować. To jest tak zwana amunicja krążąca – powiedział.

Amunicja krążąca Warmate to broń autorstwa polskiej firmy WB Electronics z Ożarowa Mazowieckiego i Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. Z kolei produkcja odbywa się w Bydgoskich Zakładach Elektromechanicznych Belma S.A. należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Drony Warmate produkowane są w dwóch wariantach. Jeden z głowicą odłamkowo-burzącą, drugi z głowicą kumulacyjną zdolną przebić nawet 200-240mm stali walcowanej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY