Wyrok ws. nawoływania do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. Drag queen bez konsekwencji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Abp Jędraszewski

Abp Jędraszewski / Fot. flickr.com

Poznański sąd rejonowy wydał w piątek wyrok w procesie Marka M., który w sierpniu 2019 roku jako drag queen Mariolkaa Rebell miał symulować podcięcie gardła abp. Markowi Jędraszewskiemu. Prokuratura oskarżyła go m.in. o nawoływanie do zabójstwa, niestety sąd uniewinnił oskarżonego.
  • Trzy lata temu w sierpniu 2019 r. podczas wyborów Mr Gay Poland w Poznaniu, oskarżony Marek M. występujący jako drag queen Mariolkaa Rebell wystąpił z dmuchaną lalką.
  • Na jej twarzy umieszczono zdjęcie z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewksiego.
  • Mężczyzna w rytm tekstu piosenki, symulował podcięcie gardła kapłanowi.
  • Z tego powodu prokuratura oskarżyła mężczyznę o podżeganie do zabójstwa i nienawiści na tle różnic wyznaniowych.
  • Niestety sąd rejonowy w Poznaniu uniewinnił oskarżonego z postawionych mu zarzutów.
  • Zdaniem sądu mężczyzna zareagował na rzekomą nienawiść ze strony duchownego.
  • Zobacz także: X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Rola rodziny w dziele ewangelizacji

W sierpniu 2019 r., podczas wyborów Mr Gay Poland w Poznaniu Marek M. jako drag queen Mariolkaa Rebell wystąpił z dmuchaną lalką, która miała doczepione do głowy zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego. Z ustaleń prokuratury wynika, że przy słowach odtwarzanej piosenki “…zabiłam go”, mężczyzna zasymulował podcięcie nożem gardła duchownego, a dla spotęgowania efektu miał wykorzystać sztuczną krew.

Drag queen podżegał do zabójstwa?

Stołeczna prokuratura oskarżyła Marka M. o publiczne nawoływanie do zabójstwa duchownego, znieważenie arcybiskupa Kościoła rzymskokatolickiego i innych osób tego wyznania oraz o nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Czyny zarzucane mężczyźnie zagrożone są karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Proces Marka M. w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu ruszył w maju ub. roku. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Przekonywał, że jego występ podczas zamkniętej imprezy nie służył namawianiu do morderstwa, tylko miał uwypuklić problem” związany z wcześniejszą, wymierzoną w społeczność LGBT wypowiedzią abp. Jędraszewskiego o zagrożeniu tęczową zarazą.

Abp. Jędraszewski mocno o środowisku LGBT

1 sierpnia 2019 r. w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie abp Marek Jędraszewski mówił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa

– powiedział abp. Marek Jędraszewski.

W piątek Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu wydał wyrok w tej sprawie i uniewinnił oskarżonego. Wyrok nie jest prawomocny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY