X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Rola rodziny w dziele ewangelizacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

W Rzymie z udziałem papieża Franciszka rozpoczęło się w czwartek X Światowe Spotkanie Rodzin. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbywać się będzie jednocześnie w Kościołach lokalnych na świecie. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem "Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości".
  • W Rzymie po raz dziesiąty odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin, które zostało przełożone w tamtym roku.
  • Celem spotkania ma być podkreślenie roli rodziny w ewangelizacji, a także umocnienie jej tożsamości.
  • Wydarzenie potrwa przez kilka dni do niedzieli 26 czerwca.
  • Serię takich spotkań organizowanych co 3 lata rozpoczął jeszcze w 1994 r. św. Jan Paweł II.
  • Zobacz także: Ważna decyzja Sądu Najwyższego. Katolickie szkoły w USA są dyskryminowane

X Światowe Spotkanie Rodzin odbywa się z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa. Jak podkreślają watykańskie media, nowa formuła spotkania, dostosowana także do czasów mijającej epidemii.

Celem wydarzenia to m.in. podkreślenie roli rodziny w dziele ewangelizacji oraz umocnienie jej tożsamości. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie związane m.in. z miłością rodzinną, powołaniem oraz drogami do świętości.

W spotkaniu bierze udział również delegacja z Polski. Jest w niej kilka rodzin, którym towarzyszą m.in.: ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny w Konferencji Episkopatu Polski i należący do niej ks. bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. Będą także księża: Przemysław Drąg i Robert Wielądek, ustępujący i nowy dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Ks. bp Wiesław Śmigiel, podkreśla, że Kościół nieustannie jest zainteresowany sprawami rodzin.

Sprawy małżeństw i rodzin ciągle są w centrum zainteresowania Kościoła. Wszystkie sprawy, o których będziemy mówili w czasie kongresu pastoralno-teologicznego będą kontynuowane w poszczególnych episkopatach. Mam nadzieję, że u nas również w naszym Episkopacie, a przede wszystkim w diecezjach i w parafiach, bo o to przede wszystkim chodzi 

– powiedział bp. Wiesław Śmigiel.

Papież Franciszek przywita się z uczestnikami X Światowego Spotkania Rodzin po południu w Auli Pawła VI, gdzie odbędzie się Festiwal Rodzin.

Światowe Spotkanie Rodzin potrwa do 26 czerwca 2022 roku. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 1994 roku z inicjatywy św. Jana Pawła II. Od tamtego wydarzenia katolickie rodziny gromadzą się co trzy lata na różnych kontynentach na modlitwie i debatach na temat swej roli w Kościele i świecie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY