To już pewne! Maciej Rybus poza kadrą na wrześniowe zgrupowanie oraz Mistrzostwa Świata

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
PIŁKA NOŻNA REPREZENTACJA POLSKI ZGRUPOWANIE TRENING

PIŁKA NOŻNA REPREZENTACJA POLSKI ZGRUPOWANIE TRENING / Fot. PAP/Andrzej Lange. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Maciej Rybus przynajmniej na razie będzie musiał zapomnieć o grze dla reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz poinformował go osobiście, że z powodu pozostania Maćka w Rosji, gra dla kadry narodowej jest na razie niemożliwa.

Maciej Rybus to 32-letni lewy obrońca pochodzący z Łowicza. Swoją seniorską karierę rozpoczął w Legii Warszawa, następnie przez parę sezonów grał w zespole Akhmat Groźny oraz w Lyonie. Od sezonu 2017/2018 reprezentuje barwy Lokomotiwu Moskwa. Z orzełkiem na piersi gra od 2009 roku. W barwach reprezentacyjnych rozegrał 66 spotkań, w których strzelił 2 gole. Po zakończeniu tego sezonu Rybus miał kilka ofert gry poza Rosją, która od lutego okupuje granice Ukrainy. Parę dni temu otrzymaliśmy informację, że Maciej Rybus podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Polski obrońca tłumaczył swoją decyzję tym, iż jego żona jest Rosjanką i boi się o jej bezpieczeństwo. Ponadto wspomniał też, żer ich dzieci rozpoczęły edukację w rosyjskich instytucjach.

Zobacz także: Saudyjskie władze walczą z LGBT. Ze sklepów usunięta m.in. kredki i piórniki z tęczą

W poniedziałkowe popołudnie Polski Związek Piłki Nożnej za pośrednictwem portalu “Łączy nas piłka.pl” wydał specjalny komunikat, w którym poinformował, że selekcjoner spotkał się z Rybusem, gdy ten przebywał w Polsce. Oto treść komunikatu:

Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze.

Rosjanie mają plan B…

Sam zawodnik został zalany falą pytań odnośnie swojej decyzji nie tylko od Polaków, ale również od Rosyjskich sympatyków piłkarza. – Nie chcę jeszcze komentować tej sprawy – odparł sam zainteresowany. Jednak warto przyjrzeć się słowom Dmitrija Swiszczewa, rosyjskiego polityka, które wywołały niemałe poruszenie. W rozmowie dla RB Sport deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji zgłosił chęć pomocy zawodnikowi poprzez wyrobienie paszportu w trybie przyśpieszonym. Jednocześnie posłał kilka gorzkich słów w kierunku PZPN-u (ruch federacji nazwał “prostackim podejściem do własnego obywatela”).

“Maciej od dawna mieszka i pracuje w Rosji, jego żona jest Rosjanką, dlatego myślę, że w drodze wyjątku można mu wystawić paszport w ramach trybu przyspieszonego. O ile oczywiście Maciej złoży taką prośbę. Wzywam wszystkich urzędników wszystkich krajów, aby traktowali swoich obywateli z troską i uwagą, niezależnie od sytuacji politycznej na świecie” – powiedział Swiszczew.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY