Saudyjskie władze walczą z LGBT. Ze sklepów usunięta m.in. kredki i piórniki z tęczą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aktywiści LGBT

Aktywiści LGBT / fot. Unsplash/Norbu GYACHUNG

Przedstawiciele ministerstwa handlu Arabii Saudyjskiej usunęli ze sklepów w Rijadzie zabawki i ubrania w tęczowych kolorach. Jak przekazała stacja al-Ekhbariya, miały one promować homoseksualizm.
  • Amerykańska stacja CNN nagłośniła sprawę konfiskaty przez ministerstwo handlu Arabii Saudyjskiej przedmiotów ze sklepów.
  • Ze sprzedaży usunięto produkty, które posiadały emblematy promujące środowiska LGBT.
  • Według nieoficjalnych wypowiedzi pracowników urzędu, taka promocja narusza zasady islamu oraz moralności publicznej.
  • Warto przypomnieć, że w tym kraju homoseksualizm jest nielegalny.
  • Zobacz także: 25 czerwca przez Warszawę przejdą geje i Jabłonowski

Jeden z pracowników ministerstwa handlu Arabii Saudyjskiej przyznał, że rząd oraz obywatele muszą zwracać uwagę na hasła, które naruszają zasady islamu oraz moralności publicznej. Wyjaśnił, że chodzi tutaj o promocję środowisk LGBT. Z tego względu ze sklepów zostały skonfiskowane przedmioty udzielające wsparcie osobom homoseksualnym czy promujące środowiska dewiantów takie jak akcesoria do włosów, pórniki, kredki i tornistry.

Amerykańska stacja CNN próbowała podjąć interwencję w obronie tzw. wartości i poprosiła saudyjskie ministerstwo o oficjalny komentarz. Do tej pory nie został on udzielony. Warto podkreślić, że w Arabii Saudyjskiej homoseksualizm jest nielegalny.

Islamskie kraje przeciwne LGBT

W grudniu 2021 roku władze sąsiedniego Kataru przeprowadziły podobny nalot, po którym ogłosiły, że skontrolowały punkty sprzedaży detalicznej w różnych częściach kraju. Zabawki zostały wtedy skonfiskowane, ponieważ były sprzeczne z wartościami islamu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvn24.pl, cnn.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY