Skarbówka współtworzyła grupę przestępczą? Zatrzymania na Śląsku

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maszyna do gier

Maszyna do gier / Fot. FilmDaily.co

Sprawa dotyczy dwóch grup przestępczych zajmujących się nielegalnym hazardem, z którą współpracowało co najmniej 35 funkcjonariuszy KAS.

Zobacz też: Proroctwo ks. Piotra Skargi i tajemniczy zgon polskiego króla

Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali pięciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych w Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach. Postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej organizującej nielegalne gry hazardowe.

Portal Rp.pl ponadto donosi:

Sprawa jest precedensowa, bo dotyczy dwóch grup przestępczych zajmujących się nielegalnym hazardem, z którą współpracowało co najmniej 35 funkcjonariuszy KAS. Wszyscy pracowali w komórce organizacyjnej zajmującej się zwalczaniem nielegalnego hazardu. Według naszych informacji przychodzili na kontrole do punktów, w których odbywały się nielegalne zakłady na maszynach. – Jak gdyby nigdy nic pobierali sporą ilość gotówki z urządzeń – twierdzi nasze źródło. Dlatego postawiono im m.in. zarzuty przywłaszczania środków finansowych zabezpieczanych w zatrzymywanych automatach do gier losowych i tym samym usuwania dowodów przestępstw karnoskarbowych.

Prokuratura Krajowa twierdzi także, że „podejrzani ostrzegali organizatorów nielegalnego hazardu o planowanych kontrolach lokali celem uniknięcia zajmowania maszyn i likwidacji lokali oraz o sposobach unikania odpowiedzialności karnej”. W efekcie kontrolowane automaty nie wykazywały nielegalnej gotówki poza wykazaną, opodatkowaną kwotą. Lokale z automatami bez koncesji działały dzięki współpracy ze skorumpowanymi funkcjonariuszami. Skala jest ogromna – mafia miała na terenie Śląska blisko 40 punktów, w których działało 209 nielegalnych automatów o wartości ok. 6 tys. zł każdy oraz ruletka do gry. Według śledczych proceder współpracy funkcjonariuszy z mafią hazardową na Śląsku trwał co najmniej od stycznia 2018 r.

Według śledczych proceder współpracy funkcjonariuszy z mafią hazardową na Śląsku trwał co najmniej od stycznia 2018 r.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY