Ukraińcy uporządkowali polski cmentarz w Zbarażu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ukraińcy posprzątali polski cmentarz w Zbarażu

Ukraińcy sprzątają polski cmentarz w Zbarażu / Fot. Youtube

W Zbarażu na terenie obwodu tarnopolskiego jeden z największych polskich cmentarzy na Ukrainie został uporządkowany. Miejscowi Ukraińcy i uchodźcy ze wschodu kraju wzięli udział w akcji w geście wdzięczności za pomoc dla narodu polskiego. Przez wiele lat na cmentarzu co roku pracowali wolontariusze z Fundacji Studio Wschód.
  • Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, lokalna społeczność w ramach podziękowania za pomoc udzielaną przez Polaków, postanowiła posprzątać polskie cmentarze.
  • Jednym z takich był cmentarz w Zbarażu na zachodzie kraju.
  • Przez lata polscy wolontariusze wraz z grupą okolicznych działaczy brali udział w akcji “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
  • Zobacz także: Komisja Europejska już zaczęła grozić Ukrainie

W wyniku rosyjskiej napaści na Ukrainę akcja ,”Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” nie odbędzie się w tym roku na obszarze Ukrainy. Przez wiele lat nasi wolontariusze docierali do Zbaraża. Gdy wybuchła wojna nasi wolontariusze z Bolesławca przystąpili do zbiórki pomocy dla Zbarażan. Ukraińcy zaś wyręczyli polskich wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji szczególne słowa uznania należą się dla burmistrza Zbaraża Romana Polikrowskiego, który na wiele lat przed wybuchem wojny był przykładem dla rozwijania relacji polsko-ukraińskich przy szeregu innych inicjatyw. Poniżej załączamy film z inicjatywy w Zbarażu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

studiowschod.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY