Komisja Europejska już zaczęła grozić Ukrainie

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Komisja Europejska

Ursula von der Leyen / fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała wniosek Ukrainy o status kraju kandydującego do Unii Europejskiej. O sprawie poinformowała w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen. Okazuje się jednak, że droga Ukrainy do Wspólnoty nie będzie należała do łatwych.

Komisja Europejska grozi Ukrainie cofnięciem statusu kraju kandydującego

Unia Europejska zanim przyjmie Ukrainę w swoje szeregi chce, aby ta udowodniła swoją zdolność do przeprowadzenia reform na brukselską modłę.

W konkluzji Komisji Europejskiej w sprawie kwalifikowalności Ukrainy jako kraju kandydującego do wspólnoty zaproponowano umożliwienie UE cofnięcia tego statusu w przypadku nieprzeprowadzenia wymaganych specjalnych reform.

W rzeczywistości Bruksela powiedziała, że ​​Ukraina nie jest gotowa do kandydowania, ale jednak otrzymuje ten status. Wyznaczono 7 bloków reform, które Ukraina musi wdrożyć, aby wkroczyć na kolejny etap, czyli drogę do członkostwa w UE.

– napisano w artykule „Europejskiej Prawdy”. 

UE nie wyznaczyła dokładnego terminu kiedy Ukraina musi udowodnić swoją zdolność do przeprowadzenia reform. Propozycja przewiduje, że Komisja Europejska przeprowadzi pierwszą ewaluację pod koniec 2022 roku, ale wcześniej walki na Ukrainie muszą się skończyć, więc termin najprawdopodobniej zostanie wydłużony.

Poniżej siedem bloków reform, których wdrożenie Unia Europejska określiła jako warunek utrzymania statusu kandydata:

(1) reforma Trybunału Konstytucyjnego

(2) kontynuacja reformy sądownictwa

(3) przeciwdziałanie korupcji

(4) przeciwdziałanie praniu pieniędzy

(5) wdrożenie prawa antyoligarchicznego

(6) harmonizacja ustawodawstwa audiowizualnego z ustawodawstwem europejskim

(7) zmienić ustawodawstwo dotyczące mniejszości narodowych

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kresy

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY