Rosjanie chwalą się skradzionym sprzętem. “Putin nam pozwolił”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosjanie

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy dotarły do kolejnej rozmowy rosyjskiego żołnierza. Przyznał on, że jego koledzy mają pozwolenie od prezydenta Władimira Putina okradanie dobytku Ukraińców. Pochwalił się również wygodnymi ubraniami wojskowymi skradzionymi od ukraińskich garnizonów.
  • Ukraińskie służby wywiadowcze przechwyciły kolejną rozmowę rosyjskich żołnierzy.
  • Jeden z żołnierzy opowiadał, jak jego kolega ukradł wiele telewizorów, pralek, a nawet grill.
  • Wyznał również, że ukradł od ukraińskich żołnierzy buty wojskowe, które mocno zachwalał.
  • Zobacz także: Litwa blokuje obwód kaliningradzki. Kreml pogroził NATO

W ujawnionej przez ukraińskie służby rozmowie telefonicznej, rosyjski żołnierz zaznaczył, że szabrownictwo na Ukrainie nie jest karalne. Takie przyzwolenie wydał sam prezydent Władimir Putin.

Jeden nakradł już telewizorów, pralek, zabrał nawet grill, no po prostu grabią wszystko

– powiedział rosyjski żołnierz.

Jak przyznał, w cenie są też m.in. elementy ukraińskiego wyposażenia wojskowego, ponieważ rosyjskie ubrania pozostawiają wiele do życzenia.

Siedzę w tych butach wojskowych, one są lekkie jak buciki do treningu. A nasze ważą po dwa kilogramy każdy i poci się w nich stopa. W ukraińskich na odwrót: są świetne, mają tkaninę oddychającą

– ocenił.

Doniesienia o szabrownictwie na masową skalę pojawiają się od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 30 maja ukraiński minister rolnictwa Taras Wysocki poinformował, że najeźdźcy nielegalnie wyeksportowali z okupowanych terenów blisko 500 tys. ton zboża. Również pod koniec maja władze Mariupola potwierdziły, że wrogowie zamierzają wywieźć ze zniszczonego miasta nad Morzem Azowskim kilkadziesiąt tysięcy ton wyrobów metalowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY