Zamach w kościele w Alabamie. Media informują o kolejnych ofiarach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay

W czwartek w kościele episkopalnym pw. św. Stefana w Vestavia Hills pod Birmingham w Alabamie doszło do zamachu. Sprawcą strzelaniny był 71-latek, który wcześniej uczęszczał na spotkania w tej parafii. Do dwójki wcześniejszych ofiar dołączyła niestety kolejna, 84-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu.

Jak informuje policja zmarła trzecia ofiara czwartkowego zamachu na kościół Vestavia Hills w Alabamie. Rodzina 84-letniej ofiary poinformowała, że kobieta nie udzieliła zgody na podawanie jej nazwiska w mediach. Do ataku doszło podczas spotkania kościelnej grupy “Boomers”.

Są to filary naszej społeczności i nie jestem w nawet stanie pojąć, jak bolesna jest to tragedia dla całego naszego kościoła i całej społeczności

– stwierdził rektor kościoła episkopalnego John Burruss .

Napastnik został powalony przez jednego z uczestników spotkania. Według kapitana lokalnej policja Shane’a Ware sprawca zamachu miał zostać oskarżony o morderstwo jeszcze w piątek. Uznał on również odważny czyn człowieka, którego obezwładnił napastnika nazywając go bohaterem.

Żadna społeczność nie jest odporna na tego rodzaju przemoc z użyciem broni, którą widzimy w całym kraju. Nikt nie jest odporny

– ocenił były senator i demokrata Doug Jones, mieszkający nieopodal miejsca zdarzenia.

Strzelanina w Alabamie jest kolejną w miejscu kultu religijnego w Ameryce. W maju jedna osoba zginęła, a pięć doznało obrażeń podczas strzelaniny w kościele w południowej Kalifornii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY