30-lecie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Przyjęto zreformowany statut

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. 123rf.com

20 czerwca 1992 roku powstała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Na Walnym Zgromadzeniu członków Federacji, które odbyło się w sobotę 11 czerwca w Porszewicach, przyjęto zreformowany statut organizacji, a także włączono nowych członków.

Zobacz także: Jakie modele rodziny promują polskie tv? KRRiT chce to zbadać

Zjazd założycielski Federacji poprzedziło zaproszenie przez prof. Alicję Grześkowiak na spotkanie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej grupy przedstawicieli ruchów pro-life. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny zrzesza aktualnie 31 organizacji prorodzinnych zajmujących się obroną życia poczętego oraz wspieraniem rodziny w różnych aspektach jej funkcjonowania.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny ma 30 lat, a jej formuła nie dość, że się nie wyczerpała, to ciągle się odradza, reformuje i rozwija – podkreślił prezes PFROŻiR Jakub Bałtroszewicz.

Prezes zapowiedział, że w najbliższym czasie zwróci się do organizacji, które w ciągu ostatnich lat, z różnych powodów ją opuściły, aby spróbować na nowo podjąć współpracę z reformującą się Federacją.

Chcemy na powrót z Federacji uczynić jak najszerszą platformę dla ruchów pro-life w Polsce – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

hli.org.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY