Media: Odwołano rosyjskiego dowódcę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dymisja rosyjskiego dowódcy

Rosyjski gen. Andriej Serdiukow / Fot. Twitter

Według niepotwierdzonych informacji, w rosyjskim dowództwie doszło do poważnej zmiany. Odwołany miał zostać Andriej Serdiukow - dowódca wojsk powietrznodesantowych. Powodem miały być duże straty jego oddziałów.
  • Według nieoficjalnych informacji odwołano dowódcę rosyjskich sił powietrzno-dystansowych gen. Andrieja Serdiukowa.
  • Niewykluczone, zę obarczono go winą za ostatnie niepowodzenia rosyjskich sił.
  • Jak podaje amerykański Instytut Studiów nad Wojną, Rosjanie mają przerzucać swoje wojska do rejon Siewierodoniecka.
  • Rosjanie skupili się na zdobyciu Siewierodoniecka i Lisiczańska kosztem ciężkich strat oraz innych zdobyczy terytorialnych.
  • Zobacz także: Prezydent Kazachstanu sprzeciwia Kremlowi. “Zapanowałby ogólnoświatowy chaos”

Według amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną Rosja przerzuca siły do wsparcia operacji ofensywnych w rejonie Siewierodoniecka-Lisiczańska w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, ale ukraińska obrona wciąż jest silna. Rosjanie skupili na zdobyciu tych dwóch miast większość siły bojowej, jaką dysponują, kosztem postępów na innych kierunkach oraz ciężkich strat, jakie ponoszą.

Rosjanie w dalszym ciągu prowadzili w piątek nieskuteczne ataki lądowe w Siewierodoniecku i okolicach, a także próbowali przerwać ukraińskie linie komunikacji z Lisiczańskiem.

Wojska ukraińskie prawdopodobnie podjęły kontrofensywę na północny zachód od Iziumu, by odciągnąć Rosjan od ofensywy na Słowiańsk i zakłócić linie zaopatrzenia. Osiągnęły przy tym pewne postępy. Ukraińskie siły lądowe i lotnictwo w dalszym ciągu atakowały też rosyjskie umocnienia i środki logistyczne w okupowanych miejscowościach na południu Ukrainy

– podkreślono w raporcie.

Czytaj więcej: Prezydent Kazachstanu sprzeciwia Kremlowi. “Zapanowałby ogólnoświatowy chaos”

Odwołano rosyjskiego dowódcę

W źródłach ukraińskich pojawiła się informacja o usunięciu ze stanowiska dowódcy rosyjskich wojsk powietrznodesantowych gen. Andrieja Serdiukowa. Niewykluczone, że Serdiukowa obarczono odpowiedzialnością za słabe wyniki i olbrzymie straty wśród rosyjskich spadochroniarzy, zwłaszcza na początku inwazji.

Zwolnienia i możliwe wewnętrzne czystki wśród wysokiej rangi rosyjskich oficerów będą prawdopodobnie dodatkowo pogarszać słabe zdolności dowodzenia w rosyjskiej armii 

– ocenili eksperci z ISW.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY