Kowalski: W dokumentach ws. kamieni milowych jest wiele rozbieżności [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Kowalski

Janusz Kowalski / Fot. PAP/Zbigniew Meissner Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Eurokraci walczą z tzw. globalnym ociepleniem, a sami latają samolotami, jeżdżą luksusowymi samochodami, jedzą w luksusowych restauracjach na nasz koszt. Unia Europejska zajmuje się ukróceniem gospodarki" - tak w Dniu na żywo w MN mówił Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

Zobacz także: Nietypowa propozycja Ziobry. Nie uwierzysz o co chce założyć się z premierem! [+WIDEO]

Dwa dokumenty dotyczące kamieni milowych

“Zdaniem pana premiera, w kwietniu 2021 Rada Ministrów przyjęła te same kamienie milowe, które dzisiaj Polacy poznali ze strony Komisji Europejskiej. Kiedy porównujemy te dokumenty, widać jednak ogromne rozbieżności, widać wiele zapisów m.in. o opodatkowaniu samochodów, ozusowaniu umów cywilno – prawnych, zmianie regulaminu Sejmu. Jest wiele bardzo kontrowersyjnych zapisów, które nie miały akceptacji Rady Ministrów. Jestem zwolennikiem tego, by państwo polskie nie było państwem tekturowym” – podkreślał Kowalski.

Rozpad Zjednoczonej Prawicy?

“Niestety jest tak, że Zjednoczona Prawica zarządza problemami, które sama sobie wygenerowała. Nie zgadzamy się na polu prowadzenia polityki w relacjach Polska – UE. Ta polityka jest w ocenie Solidarnej Polski, jest polityką zbyt idącą ku federalizacji Unii Europejskiej. Zgodziliśmy się na obietnicę kredytu KPO w zamian za oddanie części polskiej suwerenności. Jeżeli Zjednoczona Prawica może przegrać wybory przez własne błędy” – dodał Janusz Kowalski.

Nie słuchano nas

“Mieliśmy rację ws. polskich kopalń, ws. tzw. koncepcji paliwa przejściowego, sztucznego przestawienia całej gospodarki na gaz, co pchało nas w ręce Putina. O tym mówiliśmy od dwóch lat. Nie słuchano nas” – mówił poseł Solidarnej Polski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY