Nietypowa propozycja Ziobry. Nie uwierzysz o co chce założyć się z premierem! [+WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Solidarna Polska jest przeciwna opodatkowaniu aut spalinowych, które zapisano w tak zwanych kamieniach milowych. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez rząd w kwietniu 2021 roku nie zawierał takiego rozwiązania.
  • Podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro postanowił sprostować zarzuty premiera Mateusza Morawieckiego.
  • Podkreślił jeszcze raz, że Solidarna Polska w kwietniu 2021 r. nie zgadzała się na podatki na samochody, czy zakaz ich sprzedaży od 2035 r.
  • Zaprezentował również dwa dokumenty, które mają potwierdzać jego słowa.
  • Zaproponował on również premierowi nietypowy zakład o butelkę śliwowicy.
  • Mateusz Morawiecki ma wskazać, w którym momencie rada ministrów zgadzała się na takie kamienie milowe w zeszłym roku.
  • Zobacz także: Wybory samorządowe. Prezydent Duda widzi pewien problem

W weekend odbyło się spotkanie zarządu Solidarnej Polski w sprawie tzw. kamieni milowych i Krajowego Planu Odbudowy. W przyjętej uchwale napisano m.in., że Komisja Europejska wychodzi poza traktatowe kompetencje, próbując narzucić Polsce niekorzystne rozwiązania z zakresu prawa i gospodarki, zawarte w tzw. kamieniach milowych.

Unia Europejska chce narzucić Polsce nałożenie podatków na posiadaczy samochodów z silnikiem Diesla i silnikiem benzynowym oraz opłat. Ma to w finale doprowadzić do wyeliminowania, poprzez duże ciężary fiskalne, tych samochodów z użytkowania i skłonić Polaków, by przenieśli się na drogie samochody elektryczne

– podkreślił Zbigniew Ziobro.

Prokurator generalny podkreślił, że w kwietniu 2021 r. podczas przyjmowania kamieni milowych przez rząd nie było tam zapisów o podatkach na samochody spalinowe, a także zakazu ich sprzedaży po 2035 r. Zaprezentował on równie dwa dokumenty, które mają potwierdzać jego zdanie. W jednym są założenia z 2021 r., natomiast w drugim aktualne zapisy.

Proponuję, by premier przyjął zakład o butelkę śliwowicy łąckiej. Niech wskaże, gdzie w dokumencie o KPO, rząd zgodził się na opodatkowanie samochodów diesla i benzynowych w Polsce

– powiedział minister sprawiedliwości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY