Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Klich i Charles De Ketelaere.

Mateusz Klich i Charles De Ketelaere. / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska przegrała z Belgią 0:1 w meczu piłkarskiej Ligii Narodów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie spotkania. Polacy stwarzali swoje sytuacje, szczególnie pod koniec meczu, ale nie zdołali ich wykorzystać.

Pierwsza połowa była rozegrana zdecydowanie pod dyktando Belgów. Przeważali choćby w posiadaniu piłki. Reprezentanci Polski nabiegali się, co jednak nie przyniosło zbyt dużych rezultatów. Z kolei w 16. minucie spotkania Michy Batshuayi zdołał umieścić piłkę w bramce, wyprowadzając Belgię na prowadzenie.

W drugiej połowie, im bliżej było do zakończenia spotkania, tym bardziej rozkręcali się Polacy. Nie było już tak wyraźnej przewagi Belgów m.in. w posiadaniu piłki. Szczególnie w końcowych minutach meczu reprezentacja Polski miała co najmniej kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki. Po jednej z nich Karol Świderski trafił w słupek.

Po czterech meczach Ligi Narodów Polska zajmuje 3. (przedostatnie) miejsce w grupie 4 dywizji A Ligi Narodów. Dysponuje trzypunktową przewagą nad ostatnią Walią.