Pieskow o “operacji” w Donbasie: “Głównym celem jest ochrona ludności”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dmitrij Pieskow

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow / Fot. Youtube/BBC News

Według rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa głównym celem rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest ochrona republik ługańskiej i donieckiej.
  • Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow po raz kolejny wypowiedział się ws. trwającej inwazji na Ukrainie.
  • Zaznaczył, że celem tzw. operacji militarnej jest ochrona ludności republik ludowych z Ługańska i Doniecka.
  • Ma to m.in. związek z podpisaniem przez prezydenta Władimira Putina dekretu o uznaniu suwerenności tzw. republiki ługańskiej i donieckiej stanowiąc tym samym casus belli.
  • Według rosyjskiego gen. Rustama Minniekajewa pod koniec kwietnia rozpoczęła się druga faza operacji.
  • Jej celem jest ustanowienie pełnej kontroli nad Donbasem i południową Ukrainą.
  • Zobacz także: Rosyjski polityk oburzony słowami Sikorskiego. “Te kraje przestaną istnieć tak samo jak Europa”

Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem specjalnej operacji wojskowej jest ochrona republik ludowych ługańskiej i donieckiej

– przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Dodał on również, że w tym celu zostaną wykorzystane wszystkie niezbędne dodatkowe siły sojusznicze, głównie wojska rosyjskie. Okupacja Donbasu związana jest głównie z podpisanym przez prezydenta Władimira Putina dekretem i uznaniu suwerenności republik ludowych w Doniecku i Ługańsku.

Natomiast pod koniec kwietnia o celach rosyjskiej inwazji wypowiedział się gen. Rustam Minniekajew, pełniący obowiązki dowódcy rosyjskiego Centralnego Okręgu Wojskowego.

Od początku drugiej fazy operacji specjalnej, która rozpoczęła się zaledwie dwa dni temu, jednym z zadań armii rosyjskiej jest ustanowienie pełnej kontroli nad Donbasem i południową Ukrainą

– zaznaczył gen. Rustam Minniekajew.

Amerykański Instytut Badań nad Wojną przekazał w niedzielę, że Rosjanie kontynuują natarcie w Siewierodoniecku i wysadzili dwa mosty na rzece Doniec łączące to miasto z Lisiczańskiem, prawdopodobnie po to, by zerwać ukraińskie szlaki komunikacji naziemnej z Bachmutu i Lisiczańska do Siewierodoniecka. W samym Siewierodoniecku wojska ukraińskie utrzymują kontrolę nad strefą przemysłową Azot.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY