Wybory samorządowe. Prezydent Duda widzi pewien problem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent zrelacjonował wizytę na Ukrainie

Prezydent Polski Andrzej Duda / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie doniesień o możliwości przesunięcia terminu wyborów samorządowych. Jak stwierdził prezydent, zbieg terminów wyborów lokalnych i centralnych może być problemem.
  • Od pewnego czasu Prawo i Sprawiedliwość przymierza się do rozdzielenia wyborów samorządowych i parlamentarnych zaplanowanych na rok 2023.
  • Ze względu na ich zbliżony termin, partia rządząca chce jest odseparować.
  • Wątpliwości tych nie podziela w pełni prezydent Andrzej Duda.
  • Podkreślił on w swojej ostatniej wypowiedzi, że jak do tej pory nikt z obozu rządzącego nie kontaktował się w tej sprawie.
  • Stwierdził, że rzeczywiście zbieżność dat jest trudnym wyzwaniem, jednakże widzi w całym zamieszaniu pewien problem.
  • Zobacz także: Buda nie wykluczył wydłużenia tarczy antyinflacyjnej. “Decyzję podejmiemy w październiku”

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby wybory samorządowe odbyły się wiosną 2024 roku. Zgodnie z terminarzem, głosowanie powinno zostać zorganizowane w roku 2023. Jednak w przyszłym roku mają się odbyć wybory parlamentarne. Jak stwierdził niedawno szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, odpowiednia ustawa już jest gotowa i niedługo trafi do parlamentu.

Prawdopodobnie będziemy ją przyjmować jako projekt poselski. Myślę, że stanie się to jeszcze w czerwcu

– wytłumaczył wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Czytaj więcej: Donald Tusk przekonuje: Wiem, jak smakuje bieda

Prezydent widzi na razie pewien problem

O pomysł przesunięcia terminu wyborów samorządowych został zapytany prezydent Andrzej Duda. Polityk stwierdził, że jak dotąd nikt z obozu rządzącego nie kontaktował się z nim w tej sprawie. Z tego względu uważa całą kwestię za medialne spekulacje. Przyznał on jednak, że zbieżność terminów obu wyborów stanowi pewne wyzwanie.

Po pierwsze, nikt jeszcze z taką inicjatywą do mnie nie wystąpił, od tego zacznijmy. Nikt nie odbywał ze mną żadnych w tej sprawie poważnych konsultacji, więc temat jest dla mnie tematem wyłącznie medialnym. Natomiast fakt, że te wybory się zbiegają i że jest to sytuacja taka, która w moim przekonaniu jest sytuacją dosyć trudną

– powiedział Andrzej Duda.

Trudno mi jest w tej chwili powiedzieć. Dla mnie to jest informacja i pomysł, który ma charakter nieoficjalny. Jak on się bardziej zoficjalizuje, to wtedy będziemy się nad tym pochylać. Na razie widzę problem

– dodał prezydent.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY