Kita: Mélenchon to polityk, po którym można się wszystkiego spodziewać [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"We Francji to prezydent mianuje premiera, premier nie potrzebuje wotum zaufania od parlamentu. To jest taka trochę monarchiczna konstytucja" - mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Zobacz także: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Domy Pomocy Społecznej dla dzieci muszą zniknąć

Francja wybiera, czas decyzji

“Nie jest zaskoczeniem wynik I tury wyborów parlamentarnych. Już przy wyborach prezydenckich, które odbyły się dwa miesiące temu widać było, że społeczeństwo francuskie podzieliło się na 3 obozy: lewicę, do której trzeba wliczyć muzułmanów, obóz centrowo – technokratyczny, na czele którego stoi prezydent Macron i prawicowo-narodowy. Te obozy są mniej więcej równoliczne” – komentował Kacper Kita.

Mélenchon to radykał

“Mélenchon to polityk, po którym można się wszystkiego spodziewać. Poświęcić swoją politykę, aby radykalizować swój elektorat. On miał na swoim koncie najróżniejsze spiskowe wypowiedzi, w tym antysemickie, aby zdobyć głosy muzułmanów” – tak opisuje lewicowego polityka Kita.

Francuzi nie chodzą na wybory?

“Francuzi kiedyś bardzo mocno chodzili do wyborów i dalej chodzą, ale wyłącznie do prezydenckich. To jest niesamowita przepaść. We Francji to pokazuje, jak skonstruowany jest ustrój, gdzie wybory prezydenckie to jest 90% władzy” – dodał Kita.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY