Kongres Ruchu Narodowego. Partia zapowiada ofensywę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas sobotniego kongresu Ruchu Narodowego, partia wybrała swoje władze na kolejną kadencję. Zapowiedziała także ofensywę.

Narodowcy zapowiadają ofensywę

Prezesem Ruchu Narodowego przez kolejną kadencję będzie poseł Robert Winnicki. Nowy-stary lider zapowiedział przejście RN, jak i Konfederacji do ofensywy letniej, która przejdzie w ofensywę jesienną i stanie się “nieustającą kampanią wyborczą, która skończy się na jesieni przyszłego roku, o ile rządzący nie postanowią inaczej”.

Jedną z zapowiadanych inicjatyw będą “Kwiaty Wołynia”.

Będziemy przypominać o tych 200 tys. pomordowanych w sposób bestialski rodaków. I będziemy przypominać, że Stepan Bandera – jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, a potem przewodniczący Prowodu OUN-B, czy Roman Szuchewycz – generał i naczelny dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii to nie są bohaterowie, tylko byli to ludobójcy. To są bandyci – wskazał prezes RN.

Winnicki odniósł się także do pojawiających się w przestrzeni publicznej pomysłów federacji polsko-ukraińskiej, określając je jako “utopijne”. Wskazał także, że Polacy są “narodem, który przestrzega wszystkich umów międzynarodowych i szanuje prawa mniejszości narodowych”. Zauważył jednak, że “niekoniecznie jest to respektowane za naszymi granicami, wschodnimi i zachodnimi”. Polityk podkreślił również, że “Federacja Rosyjska stanowi egzystencjalne zagrożenie również dla polskich interesów”.

Ruch Narodowy o swojej wizji Polski

Goście specjalni

Wśród gości specjalnych kongresu RN byli: prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski czy wiceprezes Sojuszu na Rzecz Jedności Rumunów Sorin Titus Muncaciu.

Oprócz prezesa, partia wybrała na kolejną kadencję także członków Rady Politycznej i innych organów partii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY