Kiedy KE oceni ustawę o Sądzie Najwyższym? “Czekamy na zakończenie procesu legislacyjnego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemieckie media

Mateusz Morawiecki i Ursula von der Leyen / fot. Francisco Seco

Rzecznik Komisji Europejskiej przekazała, że dopiero po zakończeniu procesu legislacyjnego komisja zajmie się oceną ustawy o Sądzie Najwyższym. W Brukseli i Strasburgu pojawiły się także krytyczne głosy wobec zgody KE na polskie KPO.
  • Jak przekazała rzecznik Komisji Europejskiej analiza ustawy o Sądzie Najwyższym nastąpi po zakończeniu procesu legislacyjnego.
  • Według nieoficjalnych doniesień, ustawa w obecnej formie jest do zaakceptowania przez Brukselę.
  • Z kolei korespondenci radia RMF FM informują, że w Brukseli i Strasburgu nie wszyscy są zadowoleni z wydania zgody dla polskiego Krajowego Planu Odbudowy.
  • Zobacz także: Posłowie zgodzili się na obniżkę podatku PIT. Ustawa czeka na podpis prezydenta

Do tej pory Komisja Europejska nie wydała jeszcze analizy prawnej dotyczącej polskiej ustawy nowelizującej prawo o Sądzie Najwyższym. Z nieoficjalnych źródeł medialnych wiadomo, że uchwalona niedawno ustawa byłaby do zaakceptowania w obecnej formie przez Brukselę.

Natomiast radio RMF FM podaje, że według ich informacji, atmosfera wokół Krajowego Planu Odbudowy miała się pogorszyć. Choć KE wydała zgodę na KPO to, aż 4 komisarzy zagłosowało przeciw przyjęciu. Ponadto wczoraj w Parlamencie Europejskim przegłosowano rezolucję krytykującą zgodę dla polskiego KPO. Z kolei Holandia i Szwecja zgłosiły wstępne zastrzeżenia przed planowanym na 17 czerwca zatwierdzeniem polskiego KPO przez Radę Unii Europejskiej. 

Na razie więc piłka jest w grze. Ostatecznej oceny KE dokona po tym, jak Polska wyśle wniosek o pierwszą płatność z gwarancją wypełnienia kamieni milowych. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY