Podrabiali recepty na morfinę. Grozi im do 15 lat więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawska policja zabezpieczyła narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Policja_KSP

Policjanci z Jastrzębia-Zdrój oraz służby w kilku innych miejscowościach dokonały zatrzymania sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Odpowiadają oni za handel nielegalnymi i podrabianymi receptami na leki z dodatkiem morfiny. Zatrzymanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, za które grozi im nawet do 15 lat więzienia.
  • Funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdrój dokonali zatrzymania grupy przestępczej odpowiadającej za produkcję morfiny.
  • Podejrzani wpadli po tym jak kilku klientów próbowało w jednej z aptek usilnie zakupić tabletki na receptę zawierające morfinę.
  • Łącznie służby zatrzymały sześć osób w wieku 24-28 lat, którzy odpowiedzą za produkcję i podrabianie recept.
  • Zatrzymanym grozi nawet do 30 lat pozbawienia wolności.
  • Zobacz także: Koniec z ograniczeniami w obszarze granicznym. Wkrótce koniec budowy zapory

Jak przekazała jastrzębska policja, postępowanie śledcze rozpoczęło się w ubiegłym roku jak stwierdzono kilka niepokojących przypadków powiązanych ze sobą. Wówczas przedstawicielka jednej z aptek powiadomiła służby, że jakiś mężczyzna próbował za pomocą recepty zakupić lek zawierający morfinę.

Po pewnym czasie w tej samej aptece pojawił się ten sam mężczyzna, który ponownie chciał kupić leki z dodatkiem morfiny. Tym razem na rzekomej recepcie znajdowały się inne produkty. Wtedy kobieta powiadomiła policję o kolejnej próbie oszustwa.

Nad sprawą pracowali już kryminalni, którzy natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali podejrzanego. Śledczy ustalili, że osoba zatrzymana realizowała podrobione recepty w wielu aptekach. Po zebraniu materiału dowodowego kryminalni przystąpili do realizacji śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju

– przekazali policjanci.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński wyczuł “śmiertelne zagrożenie”? “Cieślak spaprał nam początek letniej ofensywy i dał paliwo Tuskowi”

Pralnia pieniędzy i wystawianie fałszywych recept

Zajmujący się tą sprawą policjanci zatrzymali w różnych częściach kraju sześć osób w wieku od 24 do 28 lat, które posiadały znaczne ilości środków narkotycznych, fałszowały i sprzedawały podrobione recepty oraz prały brudne pieniądze.

Jednym z zatrzymanych jest 26-latek z Wrocławia, który pomógł w stworzeniu aplikacji umożliwiającej wystawianie fałszywych recept lekarskich. Druk zawierał kod recepty, podmiot wystawiający receptę, dane pacjenta oraz dowolny lek.

Jak wynika z ustaleń postępowania, część zatrzymanych realizowało recepty w różnych aptekach na terenie całego kraju, m.in. we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Knurowie, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim. Jeden z podejrzanych, 24-latek, to recydywista, który od lutego 2021 r. we Wrocławiu i innych miastach sprzedał ponad 50 podrobionych recept. Został aresztowany.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków narkotycznych, sprzedaż morfiny oraz innych narkotyków, fałszowanie recept. 24-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego usłyszała zarzut prania pieniędzy, a 26-letnia mieszkanka Katowic posiadania środków odurzających. Łącznie przedstawiono ponad 30 zarzutów

– podsumowała policja z Jastrzębia-Zdrój.

Zatrzymanym grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY