Polacy bez szans w Brukseli. Siedem bramek w meczu Ligi Narodów

Kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski

Kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski / Fot. PAP/Maciej Kulczyński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Belgia pokonała Polskę 6:1 w rozgrywanym w Brukseli meczu Ligi Narodów. Gospodarze od początku przeważali, choć początkowo nie byli w stanie wykorzystać swoich okazji i pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.

Choć Belgowie od początku przeważali i stwarzali okazje do strzelenia bramki, to drogę do siatki jako pierwszy znalazł w 28. minucie meczu napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski. To jednak była ostatnia okazja do radości Biało-Czerwonych. Jeszcze w pierwszej połowie Belgowie wyrównali, a w drugiej worek z bramkami po ich stronie już zupełnie się otworzył.

W 59. minucie meczu na prowadzenie reprezentację Belgii wyprowadził Kevin De Bruyne. Prowadzenie podwyższali kolejno: Leandro Trossard w 73. i 80. minucie, Leander Dendoncker w 83. i Ikoma Lois Openda w doliczonym czasie gry. To najgorszy mecz Polaków od 2010 roku i porażki 6:0 z Hiszpanią.