Rosjanie oddali ciała obrońców Azowstalu. Niektóre były mocno zwęglone

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosyjski polityk

Ukraińscy żołnierze z Azowstalu / fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak poinformował były dowódca obrony Azowstalu Maksym Żorin z pułkuAzow, Rosjanie zwrócili Ukrainie dziesiątki ciał obrońców zakładu. Obecnie trwa identyfikacja ich szczątków w Kijowie.
  • Kilka dni temu tj. 2 czerwca Rosjanie przekazali Ukrainie szczątki poległych obrońców fabryki Azowstal w Mariupolu.
  • Według komunikatu ukraińskiego ministerstwa ds. reintegracji okupowanych terytoriów doszło tego dnia do wymiany zwłok w formule 160 na 160.
  • Jak podaje agencja Associated Press, do szpitala w Kijowie podjechały dwie ciężarówki z ciałami.
  • Rodziny ofiar podkreślają jak ważne dla nich, jest pochowanie ciał swoich synów na ukraińskiej ziemi.
  • Zobacz także: Ukraińcy odparli rosyjskie okręty. Utrzymuje się groźba desantu taktycznego

W sobotę ukraińskie ministerstwo ds. reintegracji terytoriów okupowanych potwierdziło, że 2 czerwca w obwodzie zaporoskim na południu kraju, między Rosja, a Ukrainą doszło do wymiany ciał poległych żołnierzy. W komunikacie resortu można przeczytać, że wymiana przebiegała w formule 160 na 160.

Według relacji brata jednego z poległych żołnierzy z Azowstalu, do szpitala w Kijowie miały podjechać co najmniej dwie ciężarówki z ciałami poległych obrońców Mariupola. Jak cytuje agencja Associated Press, szczątki poległych wydobyto z fabryki w ubiegłym tygodniu. Niektóre ze zwłok były mocno zwęglone.

Otrzymałam telefon od wojskowych z pułku Azow. Usłyszałam, że ciało mojego syna może być wśród tych, które przekazano do Kijowa. On był bohaterem. (…) Jest dla mnie ważne, aby pochować go w naszej ukraińskiej ziemi 

– opowiadała matka jednego z poległych obrońców Azowstalu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY