Izabela Leszczyna z KO: “500 plus tak naprawdę nie poprawiło jakości życia”. Internauci nie wytrzymali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Izabela Leszczyna

Izabela Leszczyna / fot. zrzut ekranu z wideo/TVN24

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej wystąpiła na antenie telewizji TVN24. Posłanka wyraziła kontrowersyjny pogląd, że program 500 plus nie poprawił jakości życia Polaków.

Izabela Leszczyna wywołała burzę

Gdy Konrad Piasecki zwrócił uwagę, że program 500 plus nie odegrał w Polsce demograficznej roli, Izabela Leszczyna dodała:

Żadnej. Ani nie poprawił jakości życia tak naprawdę. Bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, dobra ochrona zdrowia. Nic takiego się nie stało. Mamy to od siedmiu lat, a nie znam żadnych badań, które by zlecił rząd, pogłębionych, co się tak naprawdę stało. Jaką ma wartość dodaną? 

– mówiła posłanka KO.

Słowa polityk Platformy Obywatelskiej obiegły media społecznościowe. Ostra reakcja polityków, dziennikarzy i komentatorów mówi sama za siebie.

Komentarze internautów

W 2015 r. ok. 900 tys. dzieci żyło w skrajnym ubóstwie. W 2020 r. w skrajnym ubóstwie żyło 410 tys. dzieci. 500 plus ma swoje wady, ale poprawiło jakość życia.

– wskazał Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.

7 lat w opozycji i Platforma nie potrafi przygotować jasnego przekazu w sprawie, która pogrzebała jej rządy. Tyle się zmieniło od słów “piniendzy nie ma i nie będzie”.

– skomentował Maciej Bąk z Radia ZET.

Wg. centrum Adama Smitha, koszt wychowania dziecka do 18 roku życia w Polsce w wynosi 265 tys. zł. 500+ przez 18 lat = 108 tys. zł. To ponad 1/3 kosztów wychowania dziecka, ale zdaniem Pani @Leszczyna to nie wpływa na poprawę jakości życia.

– napisał z kolei Daniel Liszkiewicz z TVP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY