Radny ujawnia kłamstwa PiS. “Ordynarne sprzedawanie pryncypiów moralnych za pieniądze”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władysław Ortyl

Władysław Ortyl, prezes zarządu okręgowego PiS na Podkarpaciu / Fot. Facebook

Podkarpacki radny wojewódzki, Jacek Kotula, zarzuca kłamstwo marszałkowi Władysławowi Ortylowi. Jego zdaniem politycy PiS instrumentalnie traktują Kościół i pryncypia moralne.

Zobacz także: Bryłka: KE realizuje plan likwidacji europejskiego rolnictwa [NASZ WYWIAD]

Kotula przypomniał, że wg przedstawicieli zarządu województwa podkarpackiego, kościelni hierarchowie zaakceptowali uchwalenie narzuconej przez polski rząd i Komisję Europejską tzw. uchwały PRUT. Uchyliła ona wcześniejszą uchwałę, podjętą by solidaryzować się ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski wyrażonym po wydaniu przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. karty LGBT.

Jak się okazuje, cytowani przez władze województwa duchowni odżegnują się od wkładanego w ich usta stanowiska.

Ks. Nikodem Rybczyk nie potwierdził podanych przez W. Ortyla i St. Kruczka informacji. Drugą osobą, o której mowa w piśmie (uczestniczącą tym spotkaniu), jest Kanclerz Diecezji Rzeszowskiej, ks. Piotr Steczkowski. Również on twierdzi, iż podane przez St. Kruczka informacje, nie polegają na prawdzie – wskazał radny Kotula.

Zdaniem polityków PiS, przyjęcie tzw. uchwały PRUT miało umożliwić otrzymanie przez województwo podkarpackie pieniędzy z UE.

Jest to więc ordynarne sprzedawanie pryncypiów moralnych za pieniądze. Przypisywanie najważniejszym duchownym w regionie popierania takiego działania, należy uznać za szczególnie niegodziwe, moralnie naganne – podkreślił Jacek Kotula.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY