Bryłka: KE realizuje plan likwidacji europejskiego rolnictwa [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Bryłka podczas konwencji Konfederacji.

Anna Bryłka podczas konwencji Konfederacji. / Fot. Twitter/Konfederacja

"Co warto odnotować - Komisja Europejska realizuje plan likwidacji europejskiego rolnictwa" - mówiła w Dniu na Żywo Anna Bryłka z Konfederacji.

Bezpieczeństwo żywnościowe w cieniu wojny na Ukrainie

“W Polsce, Unii Europejskiej nie zabraknie żywności. To, co może się wydarzyć to zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego na świecie i w tych państwach, które nie mają zdolności do samodzielnej produkcji żywności. Doskonale wiemy, że Rosja i Ukraina odpowiadały za 1/4 światowego eksportu pszenicy. To wpłynie globalnie na rynek żywnościowy” – mówiła Anna Bryłka.

Zobacz także: Bezczelna diagnoza Niedzielskiego. “Polacy są winni nadmiarowych zgonów”

Ceny żywności pójdą w górę

“Ceny będą wysokie, bo koszty produkcji rolnej wzrosły. Dzisiaj podrożały energia, nawozy, środki ochrony roślin, to wszystko wpływa na wysokie ceny artykułów spożywczych. Europejski Zielony Ład obejmuje również rolnictwo. Będziemy w Unii Europejskiej realizować program zmniejszania produkcji rolnej w momencie, kiedy globalnie może zabraknąć żywności. Mamy wspólną politykę rolną, którą musimy realizować. Na forum Unii Europejskiej nie ma debaty nad tym, żeby zawiesić Europejski Zielony Ład, żeby zamiast ograniczać, zwiększać produkcję rolną” – dodała Bryłka.

Polska ważnym eksporterem

“Polska jest trzecim eksporterem pszenicy poza UE. Bardzo mocno zbliżyliśmy się w ostatnim sezonie do poziomu eksportu niemieckiego pszenicy (…) i mamy jeszcze w Polsce możliwości, żeby tej żywności produkować więcej” – stwierdziła przedstawicielka Konfederacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY