Robert Bąkiewicz: Konfederacja to wspólnota pieniędzy i foteli poselskich [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Ogromne znaczenie ma często wręcz prorosyjska narracja, ale również polityka permanentnego krytycyzmu i atakowanie wszystkiego, co państwowe i rządowe" - tak o polityce Konfederacji mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Brak spójności w Konfederacji

“Dziś się okazuje, że krytyka dotycząca Konfederacji i tezy, które stawiałem – o braku spójności ideowej, o środowisku stworzonym wokół pieniędzy i ewentualnego wejścia do Sejmu, jest zasadna. Dzisiaj to widać w walce Korwina z Ruchem Narodowym, czy partią Wolnościowcy. Konfederacja nie jest wspólnotą idei, nie jest wspólnotą jasno wytyczonych celów. To wspólnota pieniędzy i foteli poselskich” – mówił Robert Bąkiewicz.

Zobacz także: Strajk generalny w ZUS? “Odbędzie się w całym kraju”

Konfederacja przetrwa do wyborów?

“Jeśli miałbym stawiać pieniądze, to do wyborów parlamentarnych Konfederacja przetrwa, bo zakładam, że ten twór polityczny nie zrobi jakiejś kariery. To wehikuł do wejścia do Sejmu i uzyskania kolejnej subwencji partyjnych, po to, żeby można było działać politycznie. Realnie patrząc na Konfederację, trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest twór, który odmieni naszą rzeczywistość polityczną” – dodał Bąkiewicz.

Słabe sondaże Konfederacji?

“Ogromne znaczenie ma często wręcz prorosyjska narracja, ale również polityka permanentnego krytycyzmu i atakowanie wszystkiego, co państwowe i rządowe. Trzeba się zastanowić, czy jest to dobry kierunek postępowania, kiedy podważa się i demonizuje instytucje państwowe” – podsumował Robert Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY