Strajk generalny w ZUS? “Odbędzie się w całym kraju”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ZUS

ZUS / Fot. Michał Ryniak

Zarząd związku zawodowego Związkowa Alternatywa podjął decyzję, że 27 czerwca w całym kraju odbędzie się strajk generalny. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych domagają się podwyżki i godnego traktowania. Strajk ma również związek ze zwolnieniem głównego negocjatora, Ilony Garczyńskiej.

Bezpośrednią przyczyną decyzji o akcji strajkowej było zwolnienie dyscyplinarne liderki Związkowej Alternatywy w ZUS i zarazem głównej negocjatorki w sporze zbiorowym, Ilony Garczyńskiej. Akcja strajkowa ma pełne poparcie władz centralnych Związkowej Alternatywy i będą ją wspierać związki zrzeszone w Związkowej Alternatywie

– poinformowała Związkowa Alternatywa.

Zarząd Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję o rozpoczęciu strajku generalnego 27 czerwca bieżącego roku. Protest będzie trwał dopóki rząd nie spełni postulatów urzędników.

Już wcześniej, bo 25 maja informowano o przygotowaniach do podjęcia strajku. Wówczas Związkowa Alternatywa po zwolnieniu Ilony Garczyńskiej zapowiadała podjęcie odpowiednich kroków zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zwolnienie głównego negocjatora oznaczało możliwość natychmiastowego przystąpienia do strajku.

Dlatego dziś podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu przygotowań do strajku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Strajk planowany jest przed wakacjami, będzie dotyczył całego kraju i będzie bezterminowy. Jednocześnie podtrzymujemy wszystkie nasze żądania, z postulatami płacowymi na czele

-czytamy w komunikacie.

Związkowcy domagają się także dymisji prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY