Ławrow o zdrowiu Putina: “Nie widać po nim jakichkolwiek oznak choroby”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow / Fot. PAP/EPA/SHAMIL ZHUMATOV/ POOL. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W ostatnim wywiadzie dla francuskiej telewizji, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zaprzeczył medialnym doniesieniom na temat zdrowia Władimira Putina. Jak zauważył, prezydent Rosji jest bardzo aktywnym politykiem, którego można zobaczyć codziennie w rosyjskiej telewizji.

Od kilku miesięcy stan zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina jest podmiotem medialnych spekulacji. Ukraiński wywiad sugerował nawet, że jest on poważnie chory na nowotwór. Materiały wideo z rosyjskim przywódcą są szeroko komentowane przez opinię publiczną, która doszukuje się w nich oznak pogarszającego się stanu zdrowia Putina.

Ławrow dementuje pogłoski

Z kolei rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow postanowił na łamach francuskiej telewizji odnieść się do tych spekulacji. Stanowczo podkreślił, że Władimir Putin jest w dobrej kondycji, a w samej Rosji ten temat oraz życie prywatne przywódcy jest rzadko poruszany publicznie.

Nie sądzę, aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach widział w tej osobie jakiekolwiek oznaki choroby lub jakiegokolwiek zaburzenia

– podkreślił Siergiej Ławrow

Zaznaczył, że blisko 70-letni prezydent jest bardzo aktywny i występuje publicznie codziennie m.in. podczas wywiadów, czy też kierując pracami rządu.

Można go zobaczyć w telewizji, przeczytać lub posłuchać jego przemówień

– zauważył szef rosyjskiej dyplomacji.

Zaskakujące doniesienia ukraińskiego wywiadu

W połowie maja szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow stwierdził w wywiadzie dla telewizji Sky News, że Putin jest chory na raka. Dodał on również, że na Kremlu dokonuje się przewrót, który ma obalić rządy wieloletniego przywódcy.

Ukraińska agencja UNIAN podkreśliła, że chodziły już wcześniej słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowe.

Szef ukraińskiego wywiadu wyraził też przekonanie, że przełom w wojnie na Ukrainie nastąpi w sierpniu i zakończy się ona do końca roku.

Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie

– stwierdził wówczas Kyryło Budanow.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY