Niemcy: Godzina policyjna dla kotów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Powiat Walldorf w Badenii-Wirtembergii w południowo zachodnich Niemczech wprowadził godzinę policyjną dla kotów. Powód? Ochrona ptactwa.
  • W powiecie Walldorf w Badenii-Wirtembergii w południowo zachodnich Niemczech od kwietnia do końca sierpnia koty muszą pozostać w domach.
  • Wprowadzono godzinę policyjną dla tych domowych pupili.
  • Niemiecki powiat chce ochronić zagrożony gatunek ptaka. Pisklęta skowronka stanowią łakomy kąsek dla okolicznych, puszczanych samopas kotów.
  • Czytaj też: Runęła część lodowca Grand Combin. Trwa akcja ratownicza

Decyzją Landratsamt koty zamieszkujące powiat Walldorf w Badenii-Wirtembergii w południowo zachodnich Niemczech od kwietnia do końca sierpnia muszą pozostać w domach. Zwierzęta te obowiązuje godzina policyjna.

Kot to drapieżnik

Zobacz też: Rau spotkał się z Erdoganem. “Jestem nastawiony optymistycznie”

Niemiecki powiat chce ochronić zagrożony gatunek ptaka. Pisklęta skowronka stanowią łakomy kąsek dla okolicznych, puszczanych samopas kotów.

Jednak większość mieszkańców jest przeciwna wprowadzonemu zakazowi i budzi on wiele kontrowersji wśród właścicieli kotów. Do urzędu wpłynęły już dwie skargi. Jedną z nich właściciel uzasadnił tym, że jego pupil stał się ,,niespokojny” odkąd zakazano mu wyjścia na zewnątrz.

Zakaz ten ma obowiązywać przez kolejne trzy lata.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY