Zawisza: Pozycja Polski jako lidera Europy Środkowej została wzmocniona [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Zawisza

Artur Zawisza / Fot. Media Narodowe

"Wybiliśmy się na mocne przywództwo środkowoeuropejskie i jednocześnie jesteśmy wśród tych krajów kreujących politykę ogólnoeuropejską" - mówił w Dniu na żywo w MN Artur Zawisza.

Szeroka polska delegacja

“Pojechała szeroka polska delegacja, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, wicepremier Jacek Sasin wraz z doradcami, wiceminister finansów Paweł Gruza” – wyliczał Artur Zawisza.

Zobacz także: Twórcy “Polskiego Ładu” sowicie nagrodzeni przez ministerstwo. 1,5 mln zł na nagrody

W Davos trzeba być

“Tam trzeba być, tam trzeba się pokazać i pokazać swoje. Nie być inkluzywnym, tylko ekspansywnym. Polska ma mocny przekaz, również na kanwie wojny na Ukrainie. Postanowiliśmy pokazać, że jedziemy z przekazem do świata, zarówno jeżeli chodzi o politykę wojenną, jak i energetyczną, która jest tematem przez Polskę bardzo mocno lansowanym” – podkreślał Zawisza.

Pozycja Polski w Davos

“Skala inwestycji zagranicznych w Polsce, ale i polityka ekspansywna jest widoczna. Pozycja Polski jako lidera Europy Środkowej została wzmocniona przez sytuację wojenną. Polska nadaje ton w dyskusjach dotyczących sankcji, to jest moment niespotykany po 1989 roku” – mówił gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY