Twórcy “Polskiego Ładu” sowicie nagrodzeni przez ministerstwo. 1,5 mln zł na nagrody

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polski Ład

Polski Ład / fot. You Tube/ polsatnews.pl

Według doniesień "Gazety Wyborczej" autorzy zdecydowanie nieudanego projektu "Polski Ład" otrzymali wysokie wynagrodzenie. Ministerstwo finansów poinformowało, że w 2021 r. przekazano 146 nagród pieniężnych za łączną kwotę 1,43 mln zł. Niektórzy szczęśliwcy otrzymali nawet po 20-30 tys. zł wynagrodzenia.
  • Jak informuje “Gazeta Wyborcza” ministerstwo finansów w zeszłym roku wypłaciła sporą sumę pieniędzy za stworzenie projektu “Polski Ład”.
  • Resort wypłacił 146 nagród pieniężnych za tzw. szczególne osiągnięcia zawodowe.
  • Według redakcji “Wyborczej” polski rząd wypłacił łącznie 1,43 mln zł z kieszeni polskich podatników.
  • Autorzy projektu otrzymali nawet po kilkadziesiąt tysięcy za opracowanie niedziałającego projektu.
  • Zobacz także: NBP: “Wartość polskiego złota wzrosłą do 62 mld zł”

“Gazeta Wyborcza” poinformowała, że autorzy naczelnego programu polskiego rządu “Polski Ład” otrzymali spore wynagrodzenie. Ministerstwo finansów przyznało 146 nagród pieniężnych za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Jak wskazuje redakcja “Wyborczej” decyzja o wypłacie nagród zapadła jeszcze zanim został wdrożony “Polski Ład”. Pieniądze zostały wypłacone jeszcze w 2021 r.

Przypomnijmy, że po tym, jak rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie zaczęły obowiązywać 1 stycznia 2022 roku rząd musiał wprowadzić kilka zmian.

Przede wszystkim, szybko się okazało, że szereg grup zawodowych, które miały nie tracić, dostało niższe wypłaty. Chodzi m.in. o niektórych nauczycieli czy mundurowych. Rząd wprowadził kolejne ulgi i rozszerzenia, by zniwelować negatywne skutki własnej reformy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY