Pejo: Nie powiedziałbym tak jak Grzegorz Braun [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bartłomiej Pejo.

Bartłomiej Pejo. / Fot. Arch. Bartłomiej Pejo.

"Takie wizyty, jeżeli mają faktyczny sens i odzwierciedlenie realne, jakichś konkretnych rozmów, to tak, natomiast dużo w tym wszystkim otoczki medialnej , PRowej i to w przypadku tego konfliktu zbrojnego może niekoniecznie jest potrzebne" - tak o wizycie Andrzeja Dudy w Kijowie mówił Bartłomiej Pejo z Konfederacji.

Uchodźcy czy przesiedleńcy?

Od początku wojny stanowisko Konfederacji, dotyczące pomocy Ukrainie i Ukraińcom nie jest jednoznaczne. Jeden z liderów partii, poseł Grzegorz Braun nazywa uchodźców wojennych, kobiety i dzieci uciekające przed gwałtami i ludobójstwem, “przesiedleńcami”.

– “Różnorodność Konfederacji polega na tym, że jedni mogą mówić tak… ja myślę, że nawet w środowisku Grzegorza Brauna jedna osoba może nazywać tak, druga osoba inaczej. Trzeba zagłębić się w wypowiedzi Grzegorza Brauna co miał do końca na myśli” – mówił Pejo.

– Miał na myśli akcję przesiedleńczą, że to nie jest przyjmowanie uchodźców a akcja przesiedleńcza” – doprecyzował red. Michał Jelonek.

– “To kwestia tego, jak to ubierzemy w słowa, ja bym tak nie powiedział” – dodał Bartłomiej Pejo.

Zobacz także: Toaleta dla “transpłciowych” w warszawskim liceum. Dyrektor: “Uznaliśmy, że to niewielka zmiana”

Niekorzystne sondaże dla Konfederacji

Od kilku tygodni ugrupowanie narodowców i wolnościowców z pewnością nie może być zadowolone z wyników sondażowych poparcia partii politycznych. Jak w Konfederacji komentowane są te wyniki? O to pytał red. Jelonek

“Powodem może być niezrozumienie naszych liderów, wypowiedzi związanych z konfliktem na Ukrainie. Media przedstawiają to nie tak jak trzeba, wyrywkowo wypowiedzi kontrowersyjne Grzegorza Brauna czy Janusza Korwin – Mikkego”.

– Te wypowiedzi są cytowane 1:1, to nie jest manipulacja. Kiedy słyszymy, że w Buczy na 80% mordowali Ukraińcy, to chyba ciężko obronić takie stwierdzenia?” – dopytywał red. Jelonek

“Wysłuchajmy całej wypowiedzi, zapraszam na spotkania otwarte, na których Janusz Korwin – Mikke tłumaczy takie wypowiedzi” – odpowiedział wiceprezes partii Korwin

“Być może te wypowiedzi powodują ten drobny spadek w sondażach” – dodał Pejo

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY