Telus: Wizyta Prezydenta Dudy na Ukrainie zmienia bieg historii [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Telus

Robert Telus / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"To ważna wizyta, która nadaje Polsce status lidera obrony Ukrainy, walczącej o wolność swoją, ale także naszą. Gdyby nie działanie pana prezydenta i pana premiera, symbolem tej wojny byłoby 5000 hełmów z Niemiec" - mówił w Dniu na żywo w MN Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Współpraca polsko – ukraińska

“Mam nadzieję, że po wygranej wojnie, nasze relacje całkowicie się zmienią a symbolem tej współpracy między Polską a Ukrainą będzie wizyta pana prezydenta Andrzeja Dudy. My dziś pokazujemy jak powinny działać inne kraje. W 1939 roku zabrakło pomocy dla Polaków. Naszym zachowaniem zmieniamy podejście do siebie i to jest wielka rzecz” – komentował poseł Telus.

Niemcy próbują ugrać swój interes

“Niemcy próbują na wojnie ugrać swój interes. Siłę Putina zbudowali Niemcy, Angela Merkel, Donald Tusk. To oni prowadzili spolegliwą politykę wobec Rosji, pozwolili zbudować się militarnie, pozwolili rozbudować się energetycznie. Trzeba pamiętać o polityce wzmacniającej Putina, podpisywano długoterminowe umowy na dostawy gazu, zablokowano Baltic Pipe. To była zła polityka, która doprowadziła do siły Putina” – podkreślił.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY