Forum Ekonomiczno-Środowiskowe OBWE. Rau zwrócił uwagę na destabilizację bezpieczeństwa energetycznego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniewa Rau Minister Spraw Zagranicznych

Zbigniewa Rau Minister Spraw Zagranicznych / Fot. Youtube

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zapowiedział, że podczas II Spotkania Przygotowawczego 30 Forum Ekonomiczno–Środowiskowego OBWE w Łodzi omawiane będą kwestie dotyczące poważnych wyzwań stojących przed krajami Europy.
  • Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau otworzył w Łodzi II Spotkanie Przygotowawcze 30 Forum Ekonomiczno–Środowiskowego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.
  • Rozmowy i dyskusja pomiędzy 57 krajami ma potrwać od 23 do 24 maja.
  • Przedstawiciele władz będą rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym oraz o sposobach walki z katastrofami klimatycznymi.
  • Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że konflikt na Ukrainie istotnie wpływa na bezpieczeństwo na Starym Kontynencie.
  • Zobacz także: Premier Portugalii: “Pomożemy Polsce finansowo”

W dniach 23-24 maja w Łodzi odbędzie się II Spotkanie Przygotowawcze 30 Forum Ekonomiczno–Środowiskowego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Zaproszeni goście będą dyskutować o bezpieczeństwie energetycznym, walce z katastrofami klimatycznymi, zwiększeniu efektywności innowacyjności, a także ochronie klimatu i środowiska.

Jestem przekonany, że OBWE stanowi unikatową platformę dla dialogu pozwalającą na dyskusję o tych kluczowych zagadnieniach. Musimy również zdać sobie sprawę, że obecne wyzwania wykraczają znacząco poza wyzwania za czasów postpandemicznych

– powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Szef polskiej dyplomacji odniósł się również do rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Jak zauważył, jest to wydarzenie rzutujące na bezpieczeństwo całego kontynentu europejskiego. Jego zdaniem obecna wojna podważa architekturę bezpieczeństwa w Europie. Konflikt przyczynia się również do destabilizacji gospodarki i zwiększa ryzyko dla środowiska naturalnego.

Organizowane w Łodzi II Spotkanie Przygotowawcze 30. Forum Ekonomiczno–Środowiskowego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie skupi się na działaniach mających na celu promowanie ekologicznej odbudowy gospodarek i wzrostu we wszystkich państwach uczestniczących OBWE.

Dzięki Forum Ekonomiczna-Środowiskowemu możliwy jest dialog między 57 krajami, które należą do OBWE. Ministrowie oraz eksperci rozmawiają o kluczowych kwestiach gospodarczy i środowiskowych mające związek z bezpieczeństwem. Warto przypomnieć, że w tym roku to Polska przewodniczy pracom organizacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY