Premier Portugalii: “Pomożemy Polsce finansowo”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Portugalia wesprze finansowo Polskę

Premier Portugalii Antonio Costa / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przebywający w Warszawie premier Portugalii Antonio Costa w rozmowie z portugalskimi dziennikarzami zapowiedział, że jego kraj jest gotów przekazać 50 mln euro na funkcjonowanie działających w Polsce ośrodków dla uchodźców z Ukrainy, a także wesprzeć Polskę i inne kraje UE w ramach polityki energetycznej.
  • Premier Portugalii Antonio Costa, który przebywa obecnie w Polsce poinformował, że jego rząd gotowy jest pomóc naszemu państwu.
  • Przekaże on 50 mln euro na ukraińskich uchodźców, którzy mieliby otrzymać m.in. domy z prefabrykatów i żywność.
  • Jego państwo udostępni również port w Sines, aby inne kraje Unii Europejskiej mogły przeładowywać i transportować gaz ziemny.
  • Zobacz także: Komisja Europejska wreszcie przyznała Polsce pieniądze na uchodźców. Kwota jest wysoka

Premier Portugalii Antonio Costa poinformował, że jego rząd przekaże Polsce około 50 mln euro na rzecz ukraińskich uchodźców. Na pomoc będą się składać domy z prefabrykatów, żywność, leki, odzież i obuwie.

Są to środki, które można nabyć w Portugalii, a które następnie trafiłyby do Polski jako kraju, który przyjął najwięcej ukraińskich uchodźców

– poinformował premier Portugalii Antonio Costa.

Podkreślił on gotowość udostępnienia naszemu państwo oraz innym krajom Unii Europejskiej portu w Sines, do którego docierają tankowce z metanem. Tam państwa mogłyby przeładowywać gaz ziemny na mniejsze statki oraz dostarczać je do swoich portów na Morzu Północnym i Bałtyckim, które mają pewne ograniczenia w odbiorze surowca.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY