Bucza: Nowe nagranie ukazuje straszliwą egzekucję co najmniej ośmiu Ukraińców [+WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bucza

/ fot. New York Times

Bucza to symbol rosyjskiego okrucieństwa na Ukrainie. "New York Times" dotarł do nagrania z monitoringu, na którym widać egzekucję co najmniej 8 mieszkańców miasta.

Bucza. Nowe nagrania

Nagranie wykonane kamerą bezpieczeństwa datuje się na 4 marca. Rosyjscy spadochroniarze mieli pozbawić życia co najmniej ośmiu Ukraińców.

To potencjalna zbrodnia wojenna.

– wskazuje dziennik “New York Times”.

Na materiałach wideo widać co najmniej 8 mężczyzn pędzonych przez uzbrojonych rosyjskich żołnierzy. Niektórzy idą pochyleni, inni trzymają ręce nad głową. Po podejściu do ogrodzenia, Ukraińcy położyli się na ziemi, wśród nich był mężczyzna w niebieskiej bluzie. W tym miejscu kończy się nagranie.

“Rozległy się strzały”

Amerykańscy dziennikarze dotarli do naocznych świadków wydarzenia. Rosjanie mieli zabrać mężczyzn za jeden z pobliskich budynków, wykorzystywany jako pobliski przyczółek wojsk FR. Rozległy się strzały. Ukraińscy jeńcy nigdy nie powrócili do domów.

“New York Times” odkrył także kolejne nagranie, z 5 marca. Materiał stanowi pierwszy dowód wizualny, który potwierdza relacje świadków. Widać na nim zwłoki leżące na ziemi obok zajętego przez Rosjan budynku, można zauważyć ciało w niebieskiej bluzie, o takim samym kolorze jak bluza mężczyzny z wcześniejszego nagrania. Dwaj rosyjscy żołnierze trzymają wartę obok zwłok.

Dziennikarze rozmawiali ze świadkami, koronerami, policją, wojskiem i rodzinami ofiar. Udało się zidentyfikować wszystkich zamordowanych mężczyzn.

Byli mężami i ojcami, pracownikami sklepów spożywczych i fabryk, którzy żyli zwykłym cywilnym życiem przed wojną. Jednak w związku z ograniczeniami dotyczącymi wyjazdu mężczyzn z kraju, połączonymi z determinacją do obrony swoich społeczności, większość mężczyzn dołączyła do różnych sił obronnych na kilka dni przed egzekucją. Prawie wszyscy mieszkali w niewielkiej odległości od podwórza, na którym odnaleziono ich zwłoki.

– opisuje amerykański dziennik

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY