Biden o Szwecji i Finlandii w NATO: “Spełniają wszystkie kryteria”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biden spotkał się z przywódcami Szwecji i Finlandii

Prezydent Usa Joe Biden spotkał się z przywódcami Szwecji i Finlandii / Fot. PAP/EPA/Olivier Contreras.Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w czwartek w Białym Domu z premier Szwecji Magdaleną Andersson i prezydentem Finlandii Saulim Niinisto. Podczas spotkania amerykański prezydent zapewnił, że Szwecja i Finlandia spełniają wszystkie kryteria NATO.
  • W czwartek odbyło się spotkanie w Białym Domu, gdzie przywódcy Szwecji, Finlandii oraz Stanów Zjednoczonych omawiali kwestię dołączenia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.
  • Prezydent Joe Biden podkreślił, że z tymi dwoma nordyckimi krajami NATO będzie silniejsze.
  • Z kolei prezydent Finlandii Sauli Niinisto oraz premier Szwecji Magdalena Andersson obiecali pełne zaangażowanie w sojuszu.
  • Zobacz także: Turcja zawetuje Finlandię i Szwecję. “Oba kraje wspierają organizacje terrorystyczne”

W czwartek w Waszyngtonie doszło do spotkania prezydenta Finlandii Sauliego Niinisto, premier Szwecji Magdaleny Andersson z gospodarzem prezydentem Joe Bidenem. Przywódcy omówili wnioski złożone przez oba państwa europejskie, chcące wstąpić do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Szwecja i Finlandia to silne demokracje, które mają mocne poczucie tego, co jest moralnie właściwe. Kraje te spełniają wszystkie kryteria członkostwa w NATO

– oświadczył prezydent Stanów Zjednoczonych.

Nie ma wątpliwości, że NATO jest silniejsze niż kiedykolwiek. Przyjęcie nowych członków nie stanowi zagrożenia dla kogokolwiek

– dodał Joe Biden.

Przywódcy Szwecji i Finlandii ze swej strony podkreślili zaangażowanie swoich krajów w obronę wspólnych wartości Sojuszu Północnoatlantyckiego i wyrazili nadzieję, że wkrótce dołączą one do niego.

Z kolei amerykański przywódca zapewniał sojuszników, że bardzo popiera oba kraje. Biden oczekuje również współpracy z Kongresem USA oraz innymi sojusznikami w NATO, które ma przyspieszyć zgodę na dołączenie Finlandii i Szwecji do sojuszu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY