Ogromna konferencja konserwatywna CPAC w Budapeszcie. Na miejscu nasz redaktor!

WAŻNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konferencja CPAC Hungary odbędzie się w dniach 19 - 20 maja RP 2022 w Budapeszcie. / Fot. cpachungary.com .

To prawdopodobnie największa polityczna, konserwatywna konferencja tego roku w Europie. CPAC Hungary jest organizowane przez amerykańską The American Conservative Union Foundation oraz węgierskie Alapjogokért Központ. Na miejscu jest nasz redaktor Piotr Motyka.
  • W dniach od 19 do 20 maja w stolicy Węgier, w Budapeszcie organizowana jest konferencja CPAC Hungary.
  • Otworzy ją wystąpienie rządzącego piątą kadencję premiera Węgier, Viktora Mihály’a Orbána.
  • Polskę reprezentować będą Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Patryk Jaki, poseł do Parlamentu Europejskiego, z Solidarnej Polski. Wśród uczestników wydarzenia również redaktor Mediów Narodowych, Piotr Motyka.

Zobacz także: Dziś Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski [+ MODLITWA ZA OJCZYZNĘ]

Konserwatyści wszystkich narodów, łączcie się!

CPAC Węgry to konserwatywna impreza polityczna organizowana przez węgierskie Centrum Praw Podstawowych (AK) i Fundację Amerykańska Unia Konserwatywna (ACUF) w dniach 19 i 20 maja w Budapeszcie. Konferencja CPAC (Conservative Political Action Conference) ma prawie półwieczną tradycję w Stanach Zjednoczonych i stała się najpopularniejszym wydarzeniem ACU, napędzającym dziesiątki tysięcy konserwatystów. Od momentu powstania w 1974 roku CPAC stał się największym i najbardziej wpływowym wydarzeniem konserwatywnym na świecie. To przed nią występowali wszyscy urzędujący republikańscy prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Rozpocznie premier Orbán

Oto jak organizatorzy reklamują to wydarzenie:

“CPAC nie odbywało się wcześniej w Europie, ale organizatorzy od lat pracują nad przeniesieniem konferencji również na stary kontynent. To, że Węgry mogą być gospodarzem konferencji, nie jest przypadkiem: Węgry są jednym z bastionów konserwatywnego oporu wobec ultrapostępowej „obudzonej” rewolucji. Jako wiodący konserwatywny instytut badań prawnych i politycznych na Węgrzech, Centrum Praw Podstawowych jest zaangażowane w ochronę naszych wspólnych podstawowych wartości – naszego judeochrześcijańskiego dziedzictwa, zachodniego stylu życia i tradycyjnej rodziny. Centrum zawsze stało na gruncie zdrowego rozsądku i prawdziwych zachodnich wartości. Wiemy, że stoimy przed poważnymi wyzwaniami. CPAC Węgry szuka odpowiedzi na pytanie, jak możemy chronić zachodnią cywilizację, prawdziwe zachodnie wartości, jak możemy oprzeć się atakom lewicy. Prawica zdała sobie sprawę, że globalna lewica trzyma nasze najbardziej fundamentalne wartości pod ostrzałem. Wiodącym wątkiem konferencji jest trójca: Bóg, Dom, Rodzina, ponieważ jesteśmy przekonani, że to połączy prawdziwych konserwatystów z życiem w dowolnym miejscu na świecie. Na CPAC Hungary z całego świata przybywają wysokiej rangi politycy, w tym senatorowie i członkowie Kongresu USA, a także wybitni konserwatywni myśliciele i liderzy opinii. Głównym prelegentem wydarzenia będzie Viktor Orbán, premier Węgier”.

Zgromadzonych przywitają Miklós Szánthó, dyrektor Alapjogokért Központ oraz Matt Schlapp, prezes American Conservative Union. Wśród pozostałych prelegentów m. in.: znana influencerka Cadence Owens, były amerykański senator Rick Santorum, były prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus, minister sprawiedliwości Węgier, Judit Varga i wielu innych. Polskimi prelegentami będą Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris oraz Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski. Słowo online skierują m.in. amerykański prezenter Tucker Carlson, Brytyjczyk Nigel Farage, lider hiszpańskiej partii VOX, Santiago Abascal, czy brazylijski deputowany, Eduardo Bolsonaro. W piątek przewidziana jest niespodzianka. I może być naprawdę mocna! Całość wydarzenia odbywa się w popularnym centrum konferencyjnym nad Dunajem, ze względu na kształt zwanym Wielorybem (Bálna).

Zachęcamy do obserwowania!

Redaktor Mediów Narodowych, Piotr Motyka, będzie starać się przybliżać te wydarzenia. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, a także Twittera oraz Facebooka redaktora Motyki. To wielkie konserwatywne wydarzenia, które odbywa się kawałek od nas, u naszych Bratanków, warto wiedzieć, co zostanie ustalone, szczęść Boże!

cpachungary.com

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY