Dziś Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski [+ MODLITWA ZA OJCZYZNĘ]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Św. Andrzej Bobola, obraz malowany na szkle autorstwa Katarzyny Janik. / Fot. Arch. Piotr Motyka.

16 maja Święty Kościół Katolicki w Polsce obchodzi święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli.
  • Żyjący na przełomie XVI i XVII wieku duchowny, misjonarz i męczennik wciąż wywiera ogromny wpływ duchowy na swoją Ojczyznę.

Apostoł Polesia

Święty Andrzej Bobola to polski duchowny, kaznodzieja, jezuita, który urodził się 30 listopada RP 1591 w Strachocinie, a odszedł do Domu Ojca, zamęczony przez Kozaków, w dniu 16 maja RP 1657, w Janowie Poleskim. Był między innymi autorem ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza. Nazywany jest apostołem Polesia. Jest szczególnym orędownikiem spraw polskich, Jego wstawiennictwa przyzywano między innymi przed Bitwą Warszawską, zwaną Cudem nad Wisłą, z RP 1920 i przyzywa się Go również i teraz. Jest także patronem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który urodził się tego dnia i takie otrzymał imię.

Modlitwa za wstawiennictwem Świętego Andrzeja Boboli

Polecamy modlitwie sprawy Ojczyzny i jej przedstawicieli słowami modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo Świętego Andrzeja Boboli:

“Boże, za przyczyną świętego Andrzeja dopełnij miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwróć grożące jej niebezpieczeństwa. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, a jej obywateli zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków. Daj jej kapłanów, zakonników i zakonnice pełnych ducha Bożego i żarliwych o zbawienie dusz. Umocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów oraz uszanowanie praw każdego człowieka. Wytęp wszelką zazdrość i zawiść, pijaństwo, nieposzanowanie mienia społecznego, niechęć do rzetelnej pracy. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież i przygotowują ją do życia w społeczeństwie. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości, jedności i przebaczenia. Amen”.

swietyandrzejbobola.pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY