Stop promowaniu eutanazji. Petycja w sprawie spektaklu w Poznaniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W Teatrze Nowym w Poznaniu wystawiany jest spektakl „Prawo wyboru” dotyczący eutanazji. W holu teatru umieszczono też „kapsułę śmierci” czyli urządzenie służące do odbierania sobie życia. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do władz samorządowych województwa wielkopolskiego petycję o zaprzestanie finansowania ze środków publicznych przedstawienia „Prawo wyboru”. Apel można podpisywać na stronie stopcywilizacjismierci.pl.

PODPISZ PETYCJĘ – LINK

Jak mówiła w mediach rzeczniczka Teatru Nowego, spektakl ma na celu rozpoczęcie debaty publicznej na temat eutanazji. Podczas przedstawienia, widzowie sami mogą decydować o przeżyciu lub śmierci głównego bohatera. Ponadto, w holu teatru wystawiona została tzw. kapsuła śmierci. Jest to urządzenie skonstruowane przez australijskiego działacza na rzecz eutanazji, umożliwiające popełnienie samobójstwa.

Instytut Ordo Iuris przygotował apel do władz samorządowych województwa wielkopolskiego o zaprzestanie finansowania spektaklu oraz o spowodowanie usunięcia z budynku teatru „kapsuły śmierci”. Autorzy petycji podkreślają, że sztuka „powinna integrować ludzi wokół podstawowych wartości cywilizacyjnych, takich jak prawda, piękno i dobro, przyczyniając się tym samym do harmonijnego rozwoju narodowej kultury”. Jednak, jak wskazują, w ostatnim czasie Teatr Nowy stał się miejscem promowania „cywilizacji śmierci”.

Zapadł wyrok ws. “babci Kasi”. Niezrozumiała decyzja sędziego

W petycji stwierdzono, że możliwość decydowania przez widzów o życiu lub śmierci bohatera, „budzi jak najgorsze skojarzenia, przywołując wizje niewolników z czasów antycznego Rzymu”. Ordo Iuris, komentując umieszczenie w teatrze „kapsuły śmierci”, zauważa, że „pieniądze podatników, które samorząd przekazuje placówce, przeznaczane są na sponsorowanie propagandy «cywilizacji śmierci», na czym skorzystają producenci podobnych narzędzi śmierci”.

Autorzy apelu przypominają również, że 18 maja obchodzona jest 102. rocznica urodzin Jana Pawła II. Przytaczają słowa z encykliki „Evangelium vitae”, gdzie papież stwierdził, że „w przypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu, ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY