W trakcie odwiertów odkryto coś, co może być tonami hitlerowskiego złota

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sztabki złota

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wszystko do tej pory pokrywa się z treścią dziennika wojennego. Może być to ukryty skarb - powiedział właściciel firmy wiertniczej.

Zobacz też: Zaskakująca opinia Ławrowa. Zauważalne zmiany w geopolityce Rosji

Polsko-Niemiecka Fundacja „Śląski Pomost” poinformowała o efektach prac poszukiwawczych prowadzonych w przypałacowym parku w miejscowości Minkowskie w powiecie namysłowskim. W trakcie odwiertów geologicznych odkryto niezidentyfikowany obiekt metaliczny – donosi Radio Opole, które przypomina, że według zapisków dziennika wojennego, który posiada fundacja, kosztowności ukryte przez III Rzeszę mają znajdować się właśnie na terenie byłej oranżerii. Roman Furmaniak, prezes fundacji, mówi:

Są to depozyty z Reichsbanku Breslau, złożone w Minkowskiem na przełomie roku 1944-1945 przez oddziały oficera o nazwisku Von Stein przy udziale profesora Grundmana, który czuwał nad całą operacją. Jeśli chodzi o kwestie samego wydobycia, to będzie stanowić teraz przedmiot rozmów przede wszystkim ze stroną wydziału konserwatora zabytków oraz stroną rządową.

Mariusz Majeta, właściciel firmy wiertniczej, informuje, że w podczas prac wykonano trzy odwierty. Powiedział:

Wszystko do tej pory pokrywa się z treścią dziennika wojennego. Obiekt jest podany w opisie technicznym jako metaliczny w postaci wałka lub kształtu postury długiej o długości o długości 120-150 cm i szerokości mniej więcej 50 cm. Może być to ukryty skarb.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY