Zaskakująca opinia Ławrowa. Zauważalne zmiany w geopolityce Rosji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow / Fot. PAP/EPA/RUSSIAN FOREIGN AFFAIRS MINISTRY / HANDOUT Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zaskoczył swoją opinią dotyczącą rozszerzenia NATO o Finlandię i Szwecję. Jego zdaniem nie stanowi to większego znaczenia dla Rosji. Podobną opinię wygłosił wczoraj prezydent Władimir Putin.
  • Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas konferencji organizacji Znanie odniósł się do decyzji Szwecji i Finlandii.
  • Jego zdaniem oba kraje nie powinny obawiać się Rosji, dlatego tym bardziej nie rozumie on decyzji o dołączeniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego.
  • Zauważył, że NATO od lat organizuje z tymi krajami ćwiczenia oraz są one brane pod uwagę w swojej ekspansji na wschód.
  • Zobacz także: Rosjanie zniszczyli drogocenne zbiory. “Nie zrobili tego nawet naziści”

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział we wtorek, że Sojusz Północnoatlantycki od lat próbuje uwzględnić obszary Finlandii i Szwecji w swoich planach wojskowych oraz w ekspansji na wschód. Podkreślił, że z tego względu dołączenie tych krajów do NATO nie ma dla Rosji większego znaczenia.

Finlandia, Szwecja i inne neutralne kraje od lat uczestniczą w ćwiczeniach wojskowych NATO. NATO bierze pod uwagę ich terytoria przy planowaniu ruchu na wschód

– stwierdził Siergiej Ławrow.

Czytaj więcej: Ordo Iuris monitoruje przestrzeganie prawa w polskich szpitalach

Rosja łagodzi opinię ws. Finlandii i Szwecji

Przemawiając na konferencji edukacyjnej zorganizowanej przez rosyjskie stowarzyszenie Znanie w Moskwie, Siergiej Ławrow stwierdził, że Rosja nie rozumie bojaźliwości Szwecji i Finlandii, gdyż Kreml nie uznaje tych państwa za zagrożenie.

Z tego powodu postrzegamy ich decyzję, za którą z pewnością lobbowały Waszyngton i NATO, jako ruch geopolityczny w kontekście powstrzymywania Rosji i realizacji planów NATO w zakresie rozprzestrzenienia swoich działań na region Arktyki

– powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych.

Poinformował on również, że Moskwa będzie uważnie obserwować poczynania NATO i w jaki sposób sojusz będzie wykorzystywać tereny nowo przyjętych partnerów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY