Rząd zwiększa budżet programu dot. geotermii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister klimatu

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa / Fot. PAP/Zbigniew Meissner. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rząd poszerza o niemal 55 proc. budżet programu priorytetowego „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”.

Zobacz też: Polski przylądek Canaveral? Otwarto nowoczesny ośrodek badawczy

Rząd poszerza o niemal 55 proc. budżet programu priorytetowego „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Minister klimatu, Anna Moskwa, powiedziała na konferencji:

Dzisiaj ogłaszamy zwiększenie budżetu funduszu z 300 mln zł na 480 mln zł., w aktualnym drugim naborze z 70 mln zł do 250 mln zł na geotermię. Geotermia w Polsce rozwija się z dużym sukcesem. Cieszymy się, że nie tylko jest geotermia podhalańska na południu Polski, ale też, że odkrywamy punkty i w Polsce centralnej, i na terenie całego kraju, gdzie możemy skorzystać z tego potencjału.

Jednym z pierwszych miast, gdzie czysta energia geotermalna będzie zastosowana, jest Toruń. Na początku tego miesiąca dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”, Lidia Kochanowicz-Mańk, poinformowała o końcowym etapie prac w toruńskiej ciepłowni geotermalnej. Wyraziła nadzieję, że w maju ciepłownia zostanie już odebrana i ciepło będzie przesyłane do miasta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY