Niepokojące doniesienia Konfederacji. Program 500+ dla ukraińskich dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Program 500+

Program 500+ / fot. You Tube/ Jeden z Wielu

Konfederacja złożyła na ręce ministra rodziny i polityki społecznej interpelacje ws. płatności socjalnych w ramach programu 500 plus. Ugrupowanie jest zaniepokojone informacjami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczącymi wniosków o wypłacanie środków dla 691 tys. ukraińskich dzieci.
  • Posłowie Konfederacji złożyli do ministra rodziny i polityki społecznej interpelację ws. informacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na temat programu 500 plus.
  • Wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer przekazał, że do tej pory Polska ma wypłacać świadczenia blisko 700 tys. ukraińskim dzieciom.
  • Politycy oczekują odpowiedzi m.in. na to, czy świadczeniobiorcy przebywają na stałe w Polsce.
  • Zobacz także: Konfederacja wylicza, ile pieniędzy rząd zmarnował na walkę z koronawirusem

Świadczenie 500+ wypłacamy już 700 tysiącom ukraińskich dzieci. Rodzi się pytanie, czy wszyscy beneficjenci są nadal w Polsce? Czy rząd zadbał o narzędzia do kontroli miejsca zamieszkania? Czy też zaraz wyłożymy miliardy na ukraińską turystykę socjalną?

– napisał na Twitterze wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer.

Posłowie Konfederacji w interpelacji do ministra rodziny i polityki społecznej proszą o udzielenie informacji ws. wniosków o płatność z programu 500 plus dla ukraińskich dzieci. Do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło sporo wniosków o przydzielenie pomocy socjalnej dla 691 tys. dzieci. Ewentualne spełnienie oczekiwań wnioskodawców może wynieść nawet do 4 mld złotych rocznie.

Politycy zapytali się resortu rodziny i polityki społecznej, czy ZUS kontroluje wydawane przez nich środki dla ukraińskich dzieci oraz o to, czy wnioskodawcy nadal przebywają w tym przypadku w Polsce. Zapytano się także, czy Straż Graniczna informuje o ewentualnych przekroczeniach granic przez cudzoziemców korzystajacych z świadczenia.

Konfederacja oczekuje również odpowiedzi w kwestii ilości uchylonych wniosków przez ZUS ze względu na opuszczenie na stałe naszego terytorium przez ukraińskich imigrantów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY